بخش موبایل سونی مشغول کار بر روی بسته‌های امنیتی برای Quadrooter است

رخنه‎ی امنیتی Quadrooter به ما میزان “امن” بودن اندروید را یادآوری می‎کند و این‎که چرا بایستی برای نصب اپلیکیشن‎ها و بازی‎ها فقط گوگل‎پلی منبع ما باشد. آن‎طور که مشخص شده است، قابلیت Verify Apps گوگل می‎تواند جلوی چنین حمله‎ای را بگیرد. واقعا نیازی به نگرانی در رابطه با این آسیب‎پذیری بر روی گوشی‎های اندرویدی دارای […]

رخنه‎ی امنیتی Quadrooter به ما میزان “امن” بودن اندروید را یادآوری می‎کند و این‎که چرا بایستی برای نصب اپلیکیشن‎ها و بازی‎ها فقط گوگل‎پلی منبع ما باشد. آن‎طور که مشخص شده است، قابلیت Verify Apps گوگل می‎تواند جلوی چنین حمله‎ای را بگیرد. واقعا نیازی به نگرانی در رابطه با این آسیب‎پذیری بر روی گوشی‎های اندرویدی دارای چیپست‎های کوالکام نیست ولی به منظور مطمئن شدن باید ببینیم شرکت‎های مهم در صنعت موبایل به منظور مواجه شدن با مشکلات احتمالی در این خصوص در آینده چه اقدامی انجام می‎دهند.

سامسونگ اخیرا یک بسته‎ی امنیتی ارائه داده است ولی شک داریم که حاوی چیزی به منظور مقابله با QuadRooter باشد. با شناختی که از سامسونگ وجود دارد، ممکن است تنها تدبیر امنیتی لازم در این خصوص با تاخیر و در راه باشد. حالا طبق اخباری که به گوش می‎رسد شرکت سونی هم تصمیم گرفته در رابطه با این آسیب‎پذیری اقدامی انجام دهد. این غول دنیای الکترونیک ژاپنی یکی از اولین شرکت‎هایی است که می‎دانیم در حال کار برای اصلاح احتمالی این مشکل است و امیدواریم سایر شرکت‎ها این روند را نیز در پی بگیرند و اگر آن‎ها این کار را انجام نمی‎دهند خود کوالکام یک فکری به حال این قضیه کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

سونی به طور رسمی خروج این شرکت از صنعت موبایل را رد کرد

بخش موبایل سونی مشغول کار بر روی بسته‌های امنیتی برای ارائه‎ی آن‎ها با به‎روزرسانی‎های معمول نرم‎افزاری است. دور دیگری از آپدیت‎های این شرکت باید حاوی بسته‎ی امنیتی Quadrooter برای ایجاد این اطمینان باشد که دیگر مشکلی در بحث حریم خصوصی، امنیت و آرامش دستگاه‎های موبایل کاربران به چشم نخواهد کرد.

بخش موبایل سونی در رابطه با آسیب‎پذیری اخیر اندروید چنین اظهار داشته است:

“بخش موبایل سونی امنیت و حریم خصوصی داده‎های مشتریان را امری بسیار جدی تلقی می‎کند. ما از آسیب‎پذیری Quadrooter آگاه هستیم و در حال کار برای ایجاد بسته‎های امنیتی هستیم که از طریق به‎روزرسانی‎های معمول نرم‎افزاری، هم مستقیما به دستگاه‎های موجود در بازار آزاد و هم شرکت‎های اپراتور تحت قرارداد ما، ارائه شوند، بنابراین زمان بندی ارائه‎ی این آپدیت بر اساس منطقه‎ی جغرافیایی و یا اپراتور فرق می‎کند. به مشتریان توصیه می‎شود به طور دائم نرم‎افزار گوشی خود را آپگرید کنند تا به دنبال آن عملکرد گوشی‎های اکسپریای آن‎ها بهینه شود. کاربران باید با تنها دانلود کردن اپلیکیشن‎ها از منابع معتبر، اقدام به محافظت از خودشان کنند.”

در نتیجه افرادی که گوشی‎های اکسپریای سونی را دارند فقط باید برای به‎روزرسانی نرم‎افزاری بعدی صبر کنند و انتظار داشته باشند بسته‎ی امنیتی Quadrooter قسمتی از آن باشد.