دولت روسیه سیستم عامل مخصوص این کشور را راه اندازی می‌کند

از وقتی که Edward Snowden ( یکی از لیکر‌های معروف IT در کشور آمریکا- عضو سابق سازمان امنیت آمریکا) فاش کرد که دولت این کشور در سیستم‌ عامل‌های گوشی‌های هوشمند اطلاعات امنیتی را به سرقت می‌برد، کشور‌های پیشرفته به دنبال جایگزین برای دو سیستم عامل محبوب اندروید و iOS هستند. چند روزی از بیرون آمدن این […]

از وقتی که Edward Snowden ( یکی از لیکر‌های معروف IT در کشور آمریکا- عضو سابق سازمان امنیت آمریکا) فاش کرد که دولت این کشور در سیستم‌ عامل‌های گوشی‌های هوشمند اطلاعات امنیتی را به سرقت می‌برد، کشور‌های پیشرفته به دنبال جایگزین برای دو سیستم عامل محبوب اندروید و iOS هستند.

چند روزی از بیرون آمدن این خبر نگذشته که Nikolai Nikiforov وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرد که این کشور قصد ساخت سیستم عامل مخصوص خود را دارد. به گفته‌ی وی، این سیستم عامل با کمک کمپانی Jolla ساخته خواهد شد. کمپانی Jolla یکی از کمپانی‌هایی می‌باشد که در سیستم عامل Sailfish که بر پایه‌ی لینوکس ساخته شده دست داشته است. این کمپانی قبلا توسط کارمندان سابق نوکیا کار خود را شروع کرده و مرکز اصلی آن فنلاند می‌باشد. کشور‌های چین و روسیه نیز در این کمپانی سهم دارند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در پستی که وزیر ارتباطات کشور روسیه در صفحه‌ی شخصی توئیتر خود گذاشته، همکاری فنلاند و چین را به همراه روسیه در ساخت این سیستم عامل اعلام کرده است. دولت روسیه انتظار دارد تا کشور‌های بیشتری از جمله برزیل، هند و آفریقای جنوبی در این پروژه به آن‌ها ملحق شوند.

تصاویر جدیدی از Galaxy S6 سامسونگ لو رفت

فعلا Nikiforov اطلاعات بیشتری را در مورد این سیستم عامل در اختیار قرار نداده اما چیزی که مشخص است این سیستم عامل با Sailfish سیستم عامل فعلی کمپانی Jolla فرق زیادی را خواهد داشت.

در کشور روسیه بیش از 95 درصد مردم از دو سیستم عامل اندروید و iOS استفاده می‌کنند. وزیر ارتباطات روسیه امیدوار است این آمار تا سال 2025 به کمتر از 50 درصد برسد! به نظر شما این آمار کمی خوشبینانه نیست؟ آیا روسیه به راستی می‌تواند مردم کشورش را از دو سیستم عامل محبوب در دنیا محروم کند؟