افت 38 درصدی شیائومی در بازار چین و صدرنشینی مجدد هوآوی در سه‌ماهه دوم سال

شرکت شیائومی یکی از بزرگترین و البته موفق‌ترین کمپانی‌های تولید گوشی هوشمند در چین به حساب می‌آ‌ید. یکی از مشکلات همیشگی این شرکت، عرضه‌ تعداد کم محصولات آن در بازار چین است. باوجود تلاش‌های زیادی که در این زمینه انجام شده، موسسات تحقیقاتی اعلام کرده‌اند که عرضه‌ی محصولات شیائومی در سه‌ ماهه‌ دوم سال ۲۰۱۶ در بازار […]

شرکت شیائومی یکی از بزرگترین و البته موفق‌ترین کمپانی‌های تولید گوشی هوشمند در چین به حساب می‌آ‌ید. یکی از مشکلات همیشگی این شرکت، عرضه‌ تعداد کم محصولات آن در بازار چین است. باوجود تلاش‌های زیادی که در این زمینه انجام شده، موسسات تحقیقاتی اعلام کرده‌اند که عرضه‌ی محصولات شیائومی در سه‌ ماهه‌ دوم سال ۲۰۱۶ در بازار چین به ۱۰.۵ میلیون دستگاه رسیده و نسبت به رقم ۱۷.۱ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال ۲۰۱۵، با ۳۸ درصد کاهش مواجه بوده است.

با این کاهش میزان فروش، شیائومی در رده‌ی چهارم برندهای عرضه کننده‌ گوشی هوشمند در چین قرار می‌گیرد. در این فهرست، هواوی، اوپو و ویو در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند. عرضه‌ی محصولات اپل نیز در این بازار در سه‌ماهه‌ دوم سال ۲۰۱۶ باکاهش ۳۲ درصدی مواجه شده و این شرکت را در رتبه‌ پنجم برندهای تولید کننده گوشی هوشمند قرار گرفته است.

تیزر تبلیغاتی گوشی Mate 9 هوآوی برای مراسم 13 آبان‌ماه منتشر شد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

صدرنشینی شرکت‌های هواوی و اوپو در این فهرست، به خاطر تمرکز این شرکت‌های چینی در بخش‌های خاصی از گوشی‌های هوشمند عرضه شده بوده است. هواوی با عقد قرارداد با شرکت Leica و استفاده از فناوری لنزهای این کمپانی در دوربین پرچمدارش یعنی پی9، توانست نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. اوپو نیز سرمایه‌گذاری خاصی بر تکنولوژی‌های شارژ سریع دستگاه‌هایش داشته و بخش دیگری از کاربران را به خوبی به محصولاتش علاقمند کرده است.

به هر حال شیائومی دست از تلاش برای کسب درصد بیشتری از بازار چین بر‌نمی‌دارد. عرضه‌ی محصول جدید این شرکت یعنی Redmi Pro در سه‌ماهه‌ سوم سال جاری، می‌تواند آمار فروش خوب و خیره‌کننده‌ای را برای شیائومی به ارمغان بیاورد.