خودرو مسابقه‌ای آکورا NSX GT3 با بدنه تمام کربنی معرفی شد

اگر اخبار مختلف در مورد نسل جدید خودروی NSX GT3 شرکت آکورا شنیده باشید، شایعات در مورد این خودرو بسیار پراکنده بود و ما نمی‌دانستیم که سازندگان می‌خواهند در نهایت چه محصولی را پیش روی کاربران قرار دهند. با این حال این شرکت بدون هیچ سر و صدایی، نسل جدید این خودرو را با بدنه‌ای […]

sadmayeh-ad  

اگر اخبار مختلف در مورد نسل جدید خودروی NSX GT3 شرکت آکورا شنیده باشید، شایعات در مورد این خودرو بسیار پراکنده بود و ما نمی‌دانستیم که سازندگان می‌خواهند در نهایت چه محصولی را پیش روی کاربران قرار دهند. با این حال این شرکت بدون هیچ سر و صدایی، نسل جدید این خودرو را با بدنه‌ای ساخته شده از کربن خالص معرفی کرد .

شاید در نگاه اول متوجه این موضوع شوید که طراحی و شکل ظاهری این خودرو فاصله‌‌ی زیادی تا محصولات استاندارد مخصوص خیابان‌ها داشته باشد. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است و آن چیزی نیست جز ساخته شدن این خودرو برای مسابقات اتومبیل‌رانی سری GT3 که همه ساله برگزار می‌گردد. با این حال NSX GT3 از یک سیستم هیبریدی بهره می‌برد و این یعنی تمام نیروی تولید شده توسط موتورهای V6 و 3.5 لیتری توربوشارژ دوقولو، به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. در بخش ظاهری خودرو نیز تفاوت‌هایی با گذشته وجود دارد که از جمله آنها می‌توانیم به وجود باله‌ای بزرگ در بخش پشتی خودرو، دریچه‌ی انتقال هوای بزرگ‌تر برای خنک شدن بهتر موتور و همچنین یک خنثی‌کننده هوا در بخش زیری خودرو اشاره کنیم.

Acura NSX GT3 racecar bares all in raw carbon2

با اینکه خودروی آکورا NSX GT3 از سیستم هیبریدی استفاده می‌کنید، در این خودرو همان مکانیزم همیشگی خودروهای دیگر همچون پیستون‌ها، میل‌لنگ، سیستم روغن‌کاری خشک و … نیز وجود دارد و نباید تصور کنید که عملکرد این اتومبیل متفاوت از دیگر محصولات است. حتی نیروی تولید شده توسط خودرو نیز به سیستم انتقال قدرت 6 دنده‌ای منتقل می‌شود و همانند دیگر خودروهای مسابقه‌ای، خبری از جعبه‌دنده 9 تایی برای این خودرو نیست.

 Acura NSX GT3 racecar bares all in raw carbon3

مهندسین ژاپنی این شرکت تمام تلاش خود را داشته‌اند تا نسخه‌ای استاندارد از این محصول را نیز برای استفاده کاربران در شهر اوهایو توسعه دهند. به هر شکل این خودرو، مخصوص مسابقات اتومبیل‌رانی توسعه داده شده و نمی‌توان از آن انتظارات یک خودروی مخصوص شهر را داشت. همچنین در آینده قرار است از این خودرو در بخش Performence Division شرکت هوندا استفاده شود.

تبلیغات :

buy Neuralink