افزودن لیبل های محرمانگی iOS به جیمیل توسط گوگل

سرانجام گوگل لیبل های محرمانگی اپ استور اپل را به اپلیلکیشن جیمیل خود اضافه کرد. پس از انجام این اقدام با یوتیوب در ابتدای این ماه، این اپلیکیشن دومین  اپلیکیشن مهمی بود که گوگل این اقدام را در رابطه با آن صورت داد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، ظاهرا اپلیکیشن موقعیت مکانی و شناسانه […]

سرانجام گوگل لیبل های محرمانگی اپ استور اپل را به اپلیلکیشن جیمیل خود اضافه کرد. پس از انجام این اقدام با یوتیوب در ابتدای این ماه، این اپلیکیشن دومین  اپلیکیشن مهمی بود که گوگل این اقدام را در رابطه با آن صورت داد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، ظاهرا اپلیکیشن موقعیت مکانی و شناسانه کاربری شما و همچنین اطلاعات شما در زمینه تعامل با تبلیغات را با آگهی کنندگان به اشتراک می گذارد. بر اساس قوانین محرمانگی، این اقدام همراه با گرداوری نام، آدرس فیزیکی یا شماره گوشی همراه شما نیست. داده های موقعیت مکانی نیز برای تحلیل به کارگرفته می شوند. تماشای ویدئوی زیر برای کسب اطلاعات از  لیبل کامل را به شما توصیه می کنیم.

قابل ذکر است که لیبل های محرمانگس اپلیکیشن اپل به معنای نمایش تمامی آنچه است که  اپلیکیشن می تواند به آن دسترسی داشته باشد و نه اطلاعاتی که اپلیکیشن به آن ها دسترسی خواهد داشت. برای مثال ممکن است یک اپلیکیشن  تنها از داده های موقعیت مکانی برای نمایش یک نقشه به شما استفاده کند، اما لیبل های محرمانگی اطلاعات شما را افشا نمی کنند. همچنین اطلاعات موجود در لیبل ها توسط خود کمپانی ثبت شده و اپل قولی وعده ای مبنی بر صحت و دقت آن ها را ارائه نمی دهد.

نکته عجیب افزودن لیبل های محرمانگی iOS به جیمیل توسط گوگل این است که این موضوع، بدون بروزرسانی اپلیکیشن جیمیل است، اگرچه به مشکل هایی در زمینه بروزرسانی و وجود یک باگ نه چندان مهم اشاره کرده است. سایر اپلیکیشن های مهم مانند نقشه ها، عکس ها، اسناد کروم هنوز این لیبل ها را دریافت نکرده اند، اما این حقیقت که هم یوتیوب و هم جیمیل مبادرت به افزودن آن ها کرده اند نشان دهنده روی آوردن تدریجی گوگل به اپلیکیشن های مهم تر و بزرگترش است.