بازی‌های‌ رایانه‌ایبررسی‌ها

پرنده‌های خشمگین وارد می‌شوند: بررسی اجمالی بازی Angry Birds 2

همانطور که در جریان هستید، هفته‌ی گذشته شرکت Rovio اقدام به انتشار نسخه‌ی جدید بازی Angry Birds نموده که با استقبال بسیار زیادی نیز رو به رو شده است. شاید نام این عنوان در لحظه‌ی اول برایتان کمی عجیب باشد، چرا که این بازی با نام “Angry Birds 2” منتشر شده و این در حالیست که شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی سیزدهم از این بازی هستیم! شاید بتوان دلیل این نام‌گذاری را بازگشت به گذشته و به کارگیری سبک و سیاق قدیم این بازی دانست. حال قصد داریم نگاهی کلی به بازی داشته و آن را به صورت اجمالی بررسی کنیم. اما یک سوال وجود دارد: آیا پرندگان خشمگین باز هم موفق شده‌اند؟

موضوعی که شاید در همان ابتدای کار توجه شما را به خود جلب کند، ویژگی‌ها و جایزه‌های بسیار زیاد در بازی است به گونه‌ای که احتمالا با دیدن این ویژگی‌های جدید، سردرگم شوید. Angry Birds 2 به صورت کاملا رایگان عرضه شده است اما ویژگی “In-App Purchase” یا “خرید درون‌-برنامه‌ای”، حرف اول و آخر را در این بازی می‌زند. در واقع سازندگان با قرار دادن این ویژگی‌های جدید، هر آنچه را که طی این سال‌ها برای کسب درآمد و فروش امکانات ویژه در این بازی آموخته‌اند را به کار گرفته و همه را در یک اپلیکیشن قرار داده‌اند. البته این موضوع نمی‌تواند منکر زیبایی خشم پرنده‌های خشمگین شود و شاید کمی زود باشد که بخواهیم در مورد بازی قضاوت کنیم.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

Angry Birds 2 Review riddled with potential and purchases 2

Angry Birds 2 مثل همیشه، یک عنوان اعتیادآور است. تنها کافیست چند مرحله از بازی را انجام داده تا متوجه شوید که شما به ادامه‌ی بازی “نیاز” دارید و باید یک مرحله دیگر را بازی کنید. البته شاید در عمل و به خاطر ساده بودن این بازی، به اسم یک مرحله، ساعت‌ها این عنوان شما را مشغول کند!

Angry Birds 2 Review riddled with potential and purchases 3

حالا محل قرارگیری خوک‌ها به دو اتاق و چندین برج تقسیم شده تا کار از بین بردن آنها، هم سخت‌تر و هم هوشمندانه‌تر از گذشته انجام گیرد. زمانی که اتاق اول را خراب کردید، باید به فکر خراب کردن بخش دوم باشید تا بتوانید حداکثر امتیاز را کسب کنید و نمی‌توانید تمام این کارها را با یک ضربه انجام دهید. حتما به یاد دارید مراحل مختلف نسخه‌های قبلی این بازی که در آنها می‌توانستید با فرستادن یک پرنده عصبانی به سوی خوک‌ها، تمام آنها را از بین برده و سه ستاره را با امتیازی بالا دریافت کنید. اما باید بدانید که دیگر خبری از این مراحل در این بازی نیست.

Angry Birds 2 Review riddled with potential and purchases 4

اما سازندگان یک فکر هوشمندانه برای ترغیب شما برای انجام روزانه بازی کرده‌اند که می‌تواند برایتان بسیار جذاب باشد. در این بازی به صورت خوکادر در هر 24 ساعت، شما تعدادی جِم (Gem) و کارت‌های جایزه دریافت می‌کنید و می‌توانید از آنها در روند بازی استفاده کنید. همچنین این جایزه‌های هر 24 ساعت یکبار، مجددا به شما تعلق می‌گیرند و با کسب جِم‌ها و کارت‌های جایزه، شما می‌توانید از امتیازات ویژه‌ای که در بازی وجود دارد، لذت ببرید!

Angry Birds 2 Review riddled with potential and purchases 5

در واقع هدف اصلی سازندگان در این بازی، ترغیب شما برای پرداخت پول است نه انجام بازی! توجه کنید که Angry Birds 2 اینبار به صورت کاملا رایگان عرضه شده و حتی هیچ تبلیغات آزاردهنده‌ای در بازی وجود ندارد. اما چرا شما دائما در حال دریافت جایزه هستید؟ تصور می‌کنید که دریافت روزانه جِم برای چیست؟ اگر شما نیز از طرفداران بازی Candy Crush باشید، به خوبی می‌توانید این موضوع را درک کنید. در این بازی اعتیادآور نیز امکانات مختلف و جذابی وجود دارد که قیمت آنها فوق‌العاده پایین است، انقدر پایین که شما با خیالی راحت، همیشه در حال خرید امتیازات هستید. حالا تصور کنید چند نفر در سراسر این کره‌ی خاکی مشغول انجام این بازی هستند؟

Angry Birds 2 Review riddled with potential and purchases

اما آیا Angry Birds 2 ارزش دانلود کردن دارد؟ البته! هیچ وقت این تصور را نکنید که این عنوان نمی‌تواند برایتان جذاب باشد، مخصوصا اینکه اگر از طرفداران آن باشید. شما می‌توانید همانند بسیار از بازی‌ها با پرداخت درون-برنامه‌ای، این عنوان را بدون پرداخت هیچ پولی به آخر برسانید اما ویژگی‌ها و مراحل جذابی که در میان بازی می‌تواند شما را حسابی سرگرم کنند، بسیار وسوسه‌کننده است! ممکن است از خود بپرسید که این عنوان بهتر از نسخه‌ی اول آن است؟ در این مورد باید بگوییم “به هیچ عنوان!”. هر چند که Angry Birds 2 با گرافیک بصری بهتر و موسیقی جذاب‌تری در اختیار کاربران قرار گرفته اما هیچ چیزی نمی‌تواند نسخه‌ی اصلی از بازی پرندگان خشمگین را مغلوب نماید.

اگر قصد ندارید هیچ پولی برای این بازی پرداخت کنید، واقعا مشکلی وجود ندارد و به سادگی می‌توانید به فکر انجام بازی باشید. در نهایت، پیشنهاد می‌کنم اگر شما نیز از طرفداران پر و پا قرص پرندگان خشمگین هستید، در ادامه و از طریق وب‌سایت رسمی این بازی، آن را دریافت نمایید:

Angry Birds 2 for iOS & Android

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا