تکنولوژی جدید آئودی برای چراغ راهنمایی، زمان سبز شدن چراغ را نشان می‌دهد

به تازگی شرکت بزرگ آئودی، سیستم جدیدی برای چراغ‌های راهنمایی را توسعه داده و معرفی کرده که می‌تواند زمان سبز شدن چراغ را به رانندگان نشان دهد. این تکنولوژی جدید می‌تواند برای افرادی که صبر زیادی ندارند، بسیار مفید بوده و حتی دیگر رانندگان را نیز آماده کند. اما جدای از این موضوع، این تکنولوژی […]

به تازگی شرکت بزرگ آئودی، سیستم جدیدی برای چراغ‌های راهنمایی را توسعه داده و معرفی کرده که می‌تواند زمان سبز شدن چراغ را به رانندگان نشان دهد. این تکنولوژی جدید می‌تواند برای افرادی که صبر زیادی ندارند، بسیار مفید بوده و حتی دیگر رانندگان را نیز آماده کند. اما جدای از این موضوع، این تکنولوژی و در ارتباط بودن سیستم بزرگ‌راه‌ها با خودروی شرکت آئودی، می‌تواند گامی بزرگ برای توسعه سیستم ارتباطی میان خودروها و جاده‌ها باشد.

تصور کنید که سیستم چراغ راهنمایی با خودروها در ارتباط بوده و تمامی اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهد. از آنجایی که سیگنال‌های ارسالی توسط چراغ راهنمایی پیچیده است، کامپیوتر قرار گرفته در خودروهای آئودی، می‌تواند با تحلیل کردن این سیگنال‌ها و در صورت وجود زمان لازم، شمارش معکوس برای سبز شدن چراغ را نیز به رانندگان نشان دهد.

مدیر بخش ارتباطات آئودی معتقد است که یک راننده آگاه، استرس کمتری به هنگام رانندگی خواهد داشت. اگر رانندگان دقیقا بدانند که چه زمانی تا سبز شدن چراغ باقی مانده، می‌توانند با همراهان خود صحبت کرده، از تلفن همراه برای انجام کاری کوتاه استفاده کرده و حتی کمی استراحت کنند. در این صورت، دیگر نیازی نخواهد بود تا رانندگان تمام مدت زمانی که باید انتظار بکشند را به حالت آماده برای سبز شدن چراغ و حرکت دادن خودرو باشند.

اما شاید سخت‌ترین بخش در انجام این کار، اجزایی باشد که در خودروها و البته چراغ‌های راهنمایی برای ارتباط برقرار کردن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینطور که آئودی اعلام کرده، قصد دارد به صورت آزمایشی برخی از مناطق و خیابان‌های پر تردد کشور آمریکا را به این سیستم مجهز کند و در سال 2017 نیز خیابان‌های بسیار بیشتری به این سیستم‌ها مجهز خواهند شد.

2017_audi_a4_car-100676869-large

اینطور که اعلام شده، سازندگان بیش از یک سال است که این تکنولوژی را بر روی 100 خودرو آزمایش کرده و به نتایج بسیار خوبی نیز دست پیدا کرده‌اند. همچنین حالا بیش از 300,000 چراغ راهنمایی در سراسر آمریکا هستند که با این تکنولوژی جدید سازگار بوده و امکان استفاده از آنها وجود دارد.

البته نباید تصور کنید که این سیستم با تمامی خودروهای آئودی سازگار خواهد بود، نه اینطور نبوده و تنها خودروهای آئودی Q7 2017 و A4 2017 در کنار تمامی نسخه‌های A4 که از ماه ژوئن به بعد تولید شده‌اند، از این سیستم پشتیانی می‌کنند. همچنین این سرویس به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار نخواهد گرفت! بلکه هزینه‌ی آن، 199 دلار برای شش ماه و یا 750 دلار برای 30 ماه خواهد بود.

به هر حال مهندسین آئودی تمام تلاش خود را داشته‌اند تا بتوانند رانندگی را برای کاربران آسان کنند. تصور می‌کنید که چه تعدادی از کاربران به استفاده از این سرویس جدید آئودی روی خواهند آورد؟