بلک‌بری برنامه‌ای برای حذف کیبوردهای فیزیکی ندارد

چند روز پیش بود که شرکت بلک‌بری به طور رسمی تایید کرد که دیگر گوشی بلک‌بری کلاسیک تولید نخواهد شد و طرفداران این گوشی کمی از این موضوع ناراحت‌ شدند چراکه کیبورد فیزیکی بلک‌بری از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است؛ اما این پایان داستان کیبوردهای فیزیکی بلک‌بری نیست. معاون بخش فروش دستگاه‌های بلک‌بری با ارسال […]

چند روز پیش بود که شرکت بلک‌بری به طور رسمی تایید کرد که دیگر گوشی بلک‌بری کلاسیک تولید نخواهد شد و طرفداران این گوشی کمی از این موضوع ناراحت‌ شدند چراکه کیبورد فیزیکی بلک‌بری از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است؛ اما این پایان داستان کیبوردهای فیزیکی بلک‌بری نیست. معاون بخش فروش دستگاه‌های بلک‌بری با ارسال توئیتی رسما اعلام کرد که کیبورد محبوب QWERTY بلک‌بری فعلا پابرجا خواهد بود و این غول کانادایی قصد حذف آن از گوشی‌های‌هوشمند آتی خود را ندارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته‌ی گذشته خبری را منتشر کردیم که در آن، بلک‌بری دو گوشی جدیدی با کدهای Neon و Argon در دست ساخت دارد و هر دو گوشی بدون کیبورد فیزیکی هستند و تنها نمایشگری لمسی را با خود حمل می‌کنند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

براساس همان گزارشی که هفته‌ی گذشته منتشر شد، تا سال آینده‌ی میلادی بلک‌بری گوشی با کیبورد فیزیکی معرفی نمی‌کند؛ این شرکت محبوب گوشی جدیدی را برای سال آینده در دست ساخت دارد که نام رمز Mercury را یدک می‌کشد و گفته شده این گوشی، همان گوشی خواهد بود که دارای کیبورد فیزیکی است. از مشخصه‌های فاش شده از این گوشی می‌توان به نمایشگری 4.5 اینچی، چیپست اسنپ‌دراگون 625 و دو دوربین اصلی 18 و جلوی 8 مگاپیکسلی به همراه باتری با ظرفیت 3400 میلی‌آمپری اشاره کرد.

تصاویر و مشخصات جدیدی از گوشی Priv بلک‌بری منتشر شد

احتمالا مطلع هستید که بلک‌بری گوشی‌هوشمند اندرویدی با کیبورد فیزیکی موسوم به بلک‌بری Priv را عرضه کرده اما کیبورد این گوشی، با کیبورد‌های سابق بلک‌بری فاصله‌ی زیادی دارد. درواقع بیشتر کاربران کیبوردهای کلاسیک بلک‌بری را نظر آن‌چه در گوشی بلک‌بری Bold 900 دیده‌ایم، بسیار بیشتر از کیبورد بلک‌بری Priv می‌پسندند. حال بهتر است منتظر تصاویر جدیدی از گوشی‌های آینده‌ی بلک‌بری باشیم و ببینم آیا نهایتا کیبورد دوست‌داشتنی این شرکت در گوشی‌های اندرویدی به کار می‌رود یا خیر؟