کنن به زودی از دوربین EOS M6 خود پرده برمی‌دارد

سال گذشته شرکت کنن از دوربین EOS M5 رونمایی کرد که آخرین تلاش این شرکت در ساخت دوربین‎های بدون آینه بود. با آن‎که این شرکت معروف به تازگی وارد این حوزه از دنیای عکاسی نشده است ولی EOS M5 نشان‎دهنده‎ی جهتی بود که به نظر می‎رسد این شرکت با قرارگیری در آن قصد دارد دوربین‎های […]

سال گذشته شرکت کنن از دوربین EOS M5 رونمایی کرد که آخرین تلاش این شرکت در ساخت دوربین‎های بدون آینه بود. با آن‎که این شرکت معروف به تازگی وارد این حوزه از دنیای عکاسی نشده است ولی EOS M5 نشان‎دهنده‎ی جهتی بود که به نظر می‎رسد این شرکت با قرارگیری در آن قصد دارد دوربین‎های بدون آینه‎ی خود را جدی‎تر بگیرد.

حالا براساس گزارشی که از سوی وب‎سایت nokishita-camera منتشر شده است، به نظر می‎رسد که کنن در حال ساخت دوربین EOS M6 است که ظاهرا به زودی معرفی خواهد شد. جزئیات کمی در رابطه با این دوربین وجود دارد و تنها چیزی که طبق این گزارش ما می‎دانیم این است که این دستگاه در دو رنگ مشکی و نقره‎ای به بازار خواهد آمد و از بسته‎ لنزهای 15-45 میلی‌متر یا 18-150 میلی‎متری بهره می‎‌برد.

از نظر طراحی به نظر می‎رسد که این دوربین مشابه با EOS M5 بوده یا اگر تغییراتی صورت گرفته باشد در بهترین حالت بسیار کم است. از طرف دیگر، EOS M6 می‎تواند نماینده‎ی نسل جدیدی از دوربین‎های بدون آینه‎ی کنن باشد، به خصوص این‎که EOS M5 تنها یک سال پیش عرضه شده‌بود. ولی باید توجه داشت که کنن اسم متفاوتی با نسل قبلی این دوربین انتخاب نکرده است و این استراتژی باعث می‎شود شبهات در رابطه با این دوربین بیشتر شود.