توجه مصرف‎کننده به اپل‎واچ کاهش یافته است

پیش از رونمایی رسمی از اپل‎واچ، شایعات زیادی در خصوص این دستگاه شنیده می‎شد و سطح هیجان شکل گرفته و هیاهو در خصوص آن بالا بود، به خصوص این‎که افراد می‎گفتند اپل قصد دارد صنعت گجت‎های پوشیدنی را همانند با کاری که با گوشی‎های هوشمند و تبلت‎ها کرد، متحول کند. متاسفانه، دقیقا چنین ادعایی رخ […]

پیش از رونمایی رسمی از اپل‎واچ، شایعات زیادی در خصوص این دستگاه شنیده می‎شد و سطح هیجان شکل گرفته و هیاهو در خصوص آن بالا بود، به خصوص این‎که افراد می‎گفتند اپل قصد دارد صنعت گجت‎های پوشیدنی را همانند با کاری که با گوشی‎های هوشمند و تبلت‎ها کرد، متحول کند. متاسفانه، دقیقا چنین ادعایی رخ نداد. با آن‎که اپل‎واچ واقعا محصول بدی نیست اما آن تغییر که انتظار داشتیم نیز با خود به همراه نیاورد.

به همین دلیل جای تعجب نخواهد داشت که دو سال بعد از رونمایی از آن، توجه مصرف‎کنندگان به این دستگاه با کاهش روبرو شده است. براساس گزارشی که CNBC تهیه کرده است، آن‎ها براساس نتایج ارزیابی صورت گرفته توسط شرکت Fluent نشان می‎دهند است میزان توجه مصرف‎کنندگان به ساعت‎هوشمند اپل ممکن است کم شده باشد.

شرکت‎کنندگان در این ارزیابی 1339 فرد بوده و براساس گفته‎ی یکی سخنگویان شرکت Fluent “میزان هیجان مشتری برای اپل‎واچ از زمان ورود آن به بازار در سال 2015 کم شده است. تنها مالکین فعلی این دستگاه فعلی می‎کنند این محصول فوق‎العاده است، اما تقریبا نیمی از آن‎ها قصد آپگرید را ندارند.” این ارزیابی نشان داده است که تنها 49 درصد مالکین اپل‎واچ قصد آپگرید دستگاه‎های خود را دارند که این آمار در سال گذشته 62 درصد بوده است.

با آن‎که به سختی می‎توان چنین ارزیابی را نتیجه‎ی شکست پروژه‎ی اپل‎واچ دانست، اما نشان می‎دهد که شاید اپل هنوز به موفقیت مورد انتظار خود نرسیده است. شاید این قضیه در سری سوم این ساعت‎هوشمند تغییر پیدا کند.

تبلیغات :

buy Neuralink