محافظ صفحه‌نمایش گوریلا گلس 5 در گلکسی نوت 7 تا چه اندازه مقاوم می‌باشد؟

گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ یکی از اولین گوشی‎های هوشمندی است که با محافظ صفحه‎ی نمایش گوریلا گلس 5 عرضه شده است، محافظی که ماه گذشته رونمایی شده بود. هدف گوریلا گلس 5 (CG5) تحمل سقوط‎هایی از فاصله‎ای در سطح چشم است. چند روز قبل در اخبار به استحضار رساندیم یکی از کاربران معروف یوتیوب […]

گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ یکی از اولین گوشی‎های هوشمندی است که با محافظ صفحه‎ی نمایش گوریلا گلس 5 عرضه شده است، محافظی که ماه گذشته رونمایی شده بود. هدف گوریلا گلس 5 (CG5) تحمل سقوط‎هایی از فاصله‎ای در سطح چشم است. چند روز قبل در اخبار به استحضار رساندیم یکی از کاربران معروف یوتیوب به اسم JerryRigEverything یک تست خراش (کاری که همواره انجام می‎دهد) با آلات نوک تیز فلزی خود، که هرکدام یک مقیاس سختی مو  را نشان می‎دهند، بر روی گلکسی نوت 7 انجام داد. به طور کلی، هر چیزی با درجه‎ی سختی بالاتر هرچیزی که درجه‎ی سختی کمتری را داشته باشد خراش می‎اندازد.

عملکرد نوت 7 در این ویدئوی یوتیوب خوب نبود چون علائم خراش افتادگی را تنها در سطح 3 مو نشان داد در حالی‎که نسل قبلی گوریلا گلس موفق شده بود تا سطح 5 یا 6 تحمل کند. وب‎سایت Android Authority مصاحبه‎ای با افرادی که در شرکت کورنینگ هستند ترتیب داده تا علت عملکرد محافظ CG5 نوت 7 را بررسی کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

پاسخ آن‎ها این بوده است : تستی که در این ویدئو صورت گرفته یقینا یک تست صنعتی اصیل نیست. در این تست از آلات نوک تیزی با داشتن درجه‎بندی سختی مو استفاده شده ولی شیوه‎ی استفاده کنترل شده نبوده است. ما ‎هم‎چنین چیز زیادی در رابطه با فشاری که شخص وارد کرده است نمی‎دانیم. آیا این فشارها در طول ادامه تست تغییر کرده‎اند یا خیر.”

احتمال این‎که به دنبال بالا بردن مقاومت نسبت به شکستن خطر خراش افتادن بیشتر شود، کاملا امکان‎پذیر است. برای این‎که شیشه بهتر بتواند شوک ناشی از افتادن را جذب کند، منطقی است از مواد نرم‎تری در ساخت آن استفاده شده باشد.

گزارشات: اپل در حال کار بر روی عینک واقعیت افزوده‌ای شبیه به گوگل گلس است

این مصاحبه با غیر معتبر قلمداد کردن این تست در یوتیوب توسط شرکت کورنینگ ادامه پیدا می‎کند (با وجود این‎که تا حدی نتایج تست این کاربر همخوانی با نسخه‎های قبلی گوریلا گلس و مقاومت در سطح 5 یا 6 مو داشته است). و دلیلی که این شرکت می‎آورد این است که ما میزان فشاری (یا باری) که این کاربر در زمان خراش انداختن این گوشی‎ها با این آلات نوک تیز اعمال داشته است را نمی‎دانیم.

کورنینگ حالا می‎گوید که احتمالا چیزی که ما در این ویدئو دیده‎ایم “انتقال فلزی” باشد که زمانی رخ می‎دهد که اصطکاک یک ماده‎ی سخت‎تر با یک ماده‎ی نرم‎تر باعث می‎شود که ماده‎ی نرم‎تر به یکی سخت‎تر انتقال یابد.

در این لینک می‎توانید مصاحبه‎ی کامل شرکت کورنینگ را با وب‎سایت Android Authority پیدا کنید. لحن کلی این شرکت کاملا دفاعی است، و بحث‎هایی که ارائه می‎دهد کاملا قانع‎کننده است. گرچه، این خبر دیگر اظهار شده است (نوت 7 هم معرفی شده است) بنابراین اگر کورنینگ با این بحث‎ها دارد جلوی خود را برای اعلام خبر ناخوشایندی می‎گیرد، دیر یا زود همه مطلع خواهند شد.

فعلا، پیشنهاد می‎شود از نوعی محافظ صفحه‎ی نمایش یا قاب به منظور محافظت از نوت 7 استفاده کنید، چون ممکن است این گفته حقیقت داشته باشد که محافظ نمایشگر این گوشی به نسبت مدل قبلی خود بیشتر مستعد به خراش افتادن است.

[aparat]http://www.aparat.com/v/xJNSF[/aparat]