بازی‌های‌ رایانه‌ای

Fallout 4 با فروش 12 میلیون نسخه کپی در روز اول، رکورد فروش عنوان Skyrim را نیز شکست!

Fallout 4، عنوانی که هنوز در نمایشگاه E3 2015 نمایش داده نشده بود و بسیاری معتقد بودند که بهترین بازی سال 2015 خواهد بود، به تازگی عرضه شده است و با فروش خیره‌‌کننده‌ای که داشته، تیتر شماره‌ی یک تمامی وب‌سایت‌ها شده است. طبق آماری که ناشر این عنوان، Bethesda منتشر کرده، Fallout 4 با فروش 12 میلیون نسخه کپی در روز اول، تمامی رکوردهای فروش شرکت را چه در بازار فیزیکی و چه در بازار دیجیتالی، دگرگون کرده و فروشی 750 میلیون دلاری داشته است

خب شکی نیست که Bethesda این تعداد را تولید و در اختیار فروشندگان قرار نداده و بسیاری از خرده‌فروشان نیز اعلام کرده‌اند برای پاسخ به تقاضای بالای کاربران، مجبور به فروش نسخه‌های کپی نیز بوده‌اند. با این حال سازندگان درآمدی 750 میلیون دلاری داشته‌اند و ما هنوز هم به جمعه‌ی سیاه نرسیده‌ایم. همین‌طور این بازی همزمان با عرضه‌ی عناوینی بسیار بزرگ همچون Call of Duty: Black Ops III منتشر شده و تمامی این موارد یعنی فروش خیره‌کننده Fallout 4، ادامه خواهد داشت.

منابع رسمی نیز اعلام کرده‌اند که فروشندگان در فیدبک‌های خود به شرکت Bethesda، از علاقه‌ی بسیار زیاد کاربران به بازی Fallout 4 خبر داده و اذعان داشته‌اند که کاربران این بازی را در سال 2015، بیش از سایر بازی‌ها پیش‌خرید کرده‌اند. خود Bethesda نیز اعلام کرده که نسخه‌ی کلکسیونر Pip-Boy از این بازی، بیشترین سرعت در فروش را در تاریخ تمامی خرده‌فروشان معتبر داشته است.

اگر بخواهیم نگاهی به آمار فروش بازی‌های قبلی شرکت Bethesda نیز داشته باشیم، باید بگوییم که عنوان The Elder Scrolls V: Skyrim که در نوامبر سال 2011 عرضه و به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد، در عرضه 48 ساعت، تنها 7 میلیون نسخه کپی از آن به فروش رفت و تا ژانویه‌ی سال 2014 نیز آمار فروش آن، 20 میلیون نسخه‌ی کپی اعلام شد که در مقایسه با فروش 12 میلیون نسخه‌ای بازی Fallout 4 در روز اول، “هیچ” به حساب می‌آید.

هم‌اکنون بازی Fallout 4 برای کنسول‌های PS4، Xbox One و PC عرضه شده و احتمال دارد عنوان بهترین بازی سال را نیز دریافت نماید.


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا