قابلیت اعلان امنیتی آیفون در نسخه بتای iOS 14.4 در دسترس کاربران قرار گرفت

کاربران در نسخه بتای iOS 14 می توانند از قابلیت اعلان امنیتی آیفون استفاده کنند. ای قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا زمان جمع‌آوری داده‌ها توسط اپلیکیشن‌های مختلف از این موضوع مطلع شده نسبت به حذف آن اپلیکیشن اقدام کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این اپل در کنفرانس آنلاین […]

کاربران در نسخه بتای iOS 14 می توانند از قابلیت اعلان امنیتی آیفون استفاده کنند. ای قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا زمان جمع‌آوری داده‌ها توسط اپلیکیشن‌های مختلف از این موضوع مطلع شده نسبت به حذف آن اپلیکیشن اقدام کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این اپل در کنفرانس آنلاین خود از این قابلیت رونمایی کرده بود و اعلام کرد برای راه اندازی قابلیت در آینده کلیه توسعه دهندگان باید نوع داده هایی که اپ هایشان جمع آوری می کنند را در اختیار اپل قرار دهند. اپل برای نظارت بر اپها از لیبل هایی استفاده کرده که نحوه جمع آوری داده های کاربر را به وی اعلام می کند. در واقع با اولین اجرای یک اپ کاربر در جریان اجرای گردآوری اطلاعات قرار گرفته و می‌تواند مجوز آن را صادر کند و یا مانع از آن شود.

‏ iOS 14 بر روی بیش از ۹۰ درصد محصولات اپل نصب شده است

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اپل با فرصت دادن به توسعه دهندگان اجرای این قابلیت را تا اوایل سال ۲۰۲۱ به تأخیر انداخته بود. با این حال اکنون در نسخه بتای iOS 14 ارائه شده و به زودی کلیه کاربران می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. به زودی بسیاری از شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان دیگر امکان دسترسی به داده ها را نخواهند داشت و به این ترتیب امکان رهگیری کاربران نیز وجود ندارد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از شرکت هایی که نیاز به دیتای کاربر دارند با این قابلیت مقابله کنند.

به عنوان مثال فیسبوک به شدت مخالف این قابلیت بوده و عنوان کرده است که این موضوع می‌تواند به کسب و کارهای کوچک آسیب بزند. اپل نیز در پاسخ اعلام کرده تنها در صورت رضایت کاربر امکان رهگیری داده وجود خواهد داشت اما خود کاربر باید با این کار موافق باشد.