امکان ردیابی ایستگاه فضایی بین المللی از طریق تلفن همراه فراهم شد

اپلیکیشن جدید ناسا که اخیراً رونمایی شده است به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند از طریق تلفن همراه خود ایستگاه فضای بین‌المللی را ردیابی کرده و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواداران فضا می‌توانند با نگاه به ایستگاه فضایی بین‌المللی در آسمان برخی تجهیزات دیجیتالی […]

اپلیکیشن جدید ناسا که اخیراً رونمایی شده است به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند از طریق تلفن همراه خود ایستگاه فضای بین‌المللی را ردیابی کرده و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواداران فضا می‌توانند با نگاه به ایستگاه فضایی بین‌المللی در آسمان برخی تجهیزات دیجیتالی را نیز دریافت کنند. اپلیکیشن جدید ناسا به نام Spot The Station به صورت رایگان روی دستگاه‌های موبایل نصب شده به کاربران اجازه می‌دهد تا ضمن ردیابی ایستگاه فضایی بین المللی نسبت به قابلیت‌ها و فعالیت‌های این ایستگاه اطلاعات بیشتری جمع آوری کنند.

ناسا در مورد اپلیکیشن جدید خود گفته است با استفاده از رابط واقعیت افزوده کاربران می‌توانند به آسانی مکان‌یابی ایستگاه فضایی بین المللی را انجام دهند. همچنین در این اپلیکیشن ویژگی‌هایی برای دریافت و اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها برای کاربران فراهم شده است. کاربران می‌توانند از طریق قطب‌نمای داخلی و ویژگی‌های مربوط به واقعیت افزوده ایستگاه فضایی بین المللی را در مکان خود شناسایی کرده و همچنین برای مشاهده‌های آتی نیز فرصت مناسبی را در اختیار داشته باشند.

اپلیکیشن مورد نظر توسط برنامه ایستگاه فضایی بین المللی و اداره ماموریت عملیات فضایی ایجاد شده است. همچنین کد رمز این اپلیکیشن به صورت منبع باز ارائه شده و کلیه افراد می‌توانند ضمن استفاده، آن را سفارشی سازی کرده و بازخورد آن را به توسعه دهندگان ارائه کنند.