ال‌جی از یک حسگر فشار قابل انعطاف و مقاوم رونمایی کرد

شرکت LG Innotek (زیر مجموعه‎ای از شرکت مادر ال‎جی) یک حسگر فشار قابل انعطاف‎ تولید کرده است. این حسگر کاربردهای متعددی از تجهیزات ورزشی گرفته تا استفاده از آن در دنیای سلامت و پزشکی، دارد. این سنسور جدید فوق‎العاده مقاوم است. می‎تواند در بین محدوده‎ی دمایی زیر 40 درجه‎ی سانتی‎گراد تا 80 درجه‎ی سانتی‎گراد کار کند […]

شرکت LG Innotek (زیر مجموعه‎ای از شرکت مادر ال‎جی) یک حسگر فشار قابل انعطاف‎ تولید کرده است. این حسگر کاربردهای متعددی از تجهیزات ورزشی گرفته تا استفاده از آن در دنیای سلامت و پزشکی، دارد.

این سنسور جدید فوق‎العاده مقاوم است. می‎تواند در بین محدوده‎ی دمایی زیر 40 درجه‎ی سانتی‎گراد تا 80 درجه‎ی سانتی‎گراد کار کند و 100 هزار چرخه‎ی نشستن افراد را بر روی خود تحمل کند. بر خلاف راه‎حل‎های قبلی حساس به فشار انعطاف‎پذیر، این محصول جدید به صورت یک‎دست‎تری اندازه‎گیری‎ها را انجام می‎دهد و نظیر سنسور‎های قدیمی مبتنی بر PET (که آن‎قدر هم انعطاف‎پذیر نبودند) باعث آزردگی پوست نمی‎شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بازار گجت‎های ورزشی قابل‎پوشیدن روز به روز اشباع‎تر می‎شود و چندین شرکت به چشم می‎خورند که تی‎شرت‎های هوشمندی را روانه‎ی بازار کرده‎اند. از این سنسور هم‎چنین می‎توان در دست‎کش‎های ورزشی استفاده کرد تا به عنوان مثال نحوه‎ی ضربه‎زدن به توپ شما را در گلف دنبال کند.

جی‌5 تا کنون توانسته است تنها نیمی از هدف ال‌جی را برآورده کند

استفاده از آن در دنیای سلامت در رابطه با هر چیزی می‎تواند باشد از یک فرش ساده گرفته که به سنسور اجازه دهد نحوه‎ی نشستن شما را ارزیابی کند تا یک البسه‎ی هوشمند که داده‎هایی را به یک بیمارستان به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، استریم کند.

به صورت بالقوه امکان استفاده از آن در صنعت اتومبیل نیز وجود دارد، یک صندلی هوشمند می‎تواند وضعیت نشستن شما را متوجه شود و خودش را طبق آن به صورت خودکار تغییر دهد. اشاره‎ای به استفاده از آن در دنیای موبایل نشده ولی تصور کردن قاب گوشی‎های هوشمندی که از طریق لمس کنترل شوند، سخت نیست.