مرسدس‌بنز پیش از سال 2020 خودرویی تمام‌الکتریکی را عرضه خواهد کرد

شرکت مرسدس‌بنز به صورت رسمی از برنامه‌ی خود برای عرضه یک خودروی تمام‌الکتریکی تا پیش از سال 2020 خبر داد و اعلام کرد که محصول جدید آنها قرار است با یک طراحی کاملا جدید، به یکی رقبای اصلی خودروسازان مطرح در این زمینه، تبدیل گردد. اینطور که مرسدس‌بنز و دایملر اعلام کرده‌اند، این خودرو تمام‌الکتریکی […]

شرکت مرسدس‌بنز به صورت رسمی از برنامه‌ی خود برای عرضه یک خودروی تمام‌الکتریکی تا پیش از سال 2020 خبر داد و اعلام کرد که محصول جدید آنها قرار است با یک طراحی کاملا جدید، به یکی رقبای اصلی خودروسازان مطرح در این زمینه، تبدیل گردد.

اینطور که مرسدس‌بنز و دایملر اعلام کرده‌اند، این خودرو تمام‌الکتریکی قرار است در نمایشگاه خودرو پاریس که سال جاری و در پاییز برگزار می‌شود، معرفی شود. همچنین توانایی این خودرو تا اندازه‌ای خواهد بود که کاربران با یک بار شارژ کردن این خودرو، می‌توانند مسافتی حداقل 500 کیلومتری را طی کنند. همچنین این دو شرکت برای تولید چنین خودروی قدرتمند و پیشرفته‌ای، بیش از 7 میلیارد یورو (معادل 12 میلیارد دلار) در زمینه‌ی تکنولوژی‌های مربوط به انرژی سبز، سرمایه‌گذاری نموده‌اند و امید دارند تا بتوانند محصولی درخور را تولید کنند. اخیرا نیز آنها 500 میلیون یورو (764 میلیون دلار) را به منظور احداث کارخانه‌ای برای تولید باتری‌ها در شهر Saxony سرمایه‌گذاری نموده‌اند

mercedes-benz_f015_concept_04

اما اینطور که آقای Wilko Stark، مدیر بخش استراتژی شرکت دایملر اعلام کرده، سازندگان برای تولید چنین محصولی باید سه کار اصلی را انجام دهند که از جمله‌ی آنها، طراحی مناسب خودرو می‌باشد. آنها نباید محصولی را تولید کنند که به خاطر الکتریکی بودن، ظاهر زیبایی نداشته باشد، بلکه این خودروی الکتریکی باید مناسب استفاده‌ی روزمره بوده و علاوه بر آن، تجربه‌ای لذت‌بخش را در اختیار آنها قرار دهد.

دو مورد دیگری که آقای استارک در رابطه با آنها صحبت نموده، قیمت پایین یک خودروی الکتریکی و همینطور وجود به اندازه‌ی پایگاه‌های الکتریکی شارژ خودرو می‌باشد که باید این دو مورد برای موفق بودن عرضه یک خودرو الکتریکی، به صورت کامل حل شود. پایگاه سوخت‌رسانی هیدورژنی نیز از دیگر نکاتی هستند که سازندگان پیش از عرضه‌ی یک خودروی الکتریکی، باید در مورد آن فکر کرده باشند.

 mercedes-benz_f015_concept_06

سازندگان اذعان داشته‌اند که تولید این خودروها با دیگر خودروهای بنزینی تفاوت چندان زیادی نداشته و حتی مسیری که آنها در آن حرکت می‌کنند نیز یکی است. جاده‌ها، تونل‌ها، پل‌ها و … همه و همه یکسان هستند، سازندگان نیز خودروهای الکتریکی را با ابعاد استاندارد تولید خواهند کرد و تنها می‌خواهند از سوخت الکتریکی به جای سوخت بنزینی در آنها استفاده نمایند.

مرسدس‌بنز در حال حاضر بیش از هزار نفر را به منظور تولید و توسعه خودروهای الکتریکی استخدام نموده و قصد دارد پیش از سال 2020، خودرویی بی‌رقیب را وارد بازار کند.

تبلیغات :

buy Neuralink