حضور مازراتی با اتومبیل شاسی‌بلند Levante در نمایشگاه خودرو نیویورک

Levante نام اولین خودروی شاسی‌بلندی که مازراتی تولید و معرفی کرده، می‌باشد و برای اولین بار نیز در نمایشگاه خودرو ژنو بود که به صورت رسمی از این خودرو رونمایی کرد. حالا در نمایشگاه خودرو نیویورک، باز هم این شرکت با این محصول جدید حضور پیدا کرده تا بر اندام رقبا و دیگر محصولات این کلاس […]

Levante نام اولین خودروی شاسی‌بلندی که مازراتی تولید و معرفی کرده، می‌باشد و برای اولین بار نیز در نمایشگاه خودرو ژنو بود که به صورت رسمی از این خودرو رونمایی کرد. حالا در نمایشگاه خودرو نیویورک، باز هم این شرکت با این محصول جدید حضور پیدا کرده تا بر اندام رقبا و دیگر محصولات این کلاس از خودروها، لرزه بیندازد!

همانطور که ماه گذشته نیز در معرفی رسمی این خودرو اشاره کردیم، مهندسین مازرانی از پلتفرم کوآتروپورته و گیبلی برای تولید خودروی Levante استفاده نموده و حتی آنها دعوتنامه Jeep برای استفاده از پلتفرم آنها را نیز رد کردند تا از سیستم چهار چرخ متحرک Maserati Q4 در محصول جدید خود استفاده نمایند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اما خودروی شاسی‌بلند شرکت مازراتی با مدل و موتورهای مختلفی عرضه می‌شود که در ادامه سعی می‌کنیم به صورت خلاصه به آنها اشاره نماییم. سازندگان می‌توانند با خریداری هر کدام از خودروهای Levante 350 و Levante 450، از موتور 6 لیتری V6 و یا نسخه‌ی دیزلی آن استفاده نمایند. تفاوت خاصی میان این دو خودرو نیست و شاید به عنوان تفاوت چشمگیر، بتوانیم به حداکثر سرعت این خودروها و شتاب 0 تا 100 آنها اشاره نماییم. اینطور که سازندگان اذعان داشته‌اند، حداکثر سرعت Levante 450 کمی بیشتر از 250 کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت آن نیز 5.2 ثانیه می‌باشد. در حالیکه حداکثر سرعت Levante 350 کمی پایین‌تر از 250 کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب 0 تا 100 این خودرو نیز 6.3 ثانیه می‌باشد.

مازراتی می‌گوید تولید خودروهای هیبریدی‌اش از سر اجبار بوده و نه اختیار!

هنوز هیچ خبر رسمی در مورد اینکه مدیران این شرکت بخواهند از موتور V8 نیز در خودروی جدید Levante استفاده کنند، منتشر نشده، اما ما امیدواریم در آینده شاهد عرضه این خودرو به همراه موتور 8 سیلندر محبوب و قدرتمندی که پیشتر در خودروهای سری کوآتروپورته مورد استفاده قرار گرفته، باشیم.

Maserati-Levante-6-696x465 Maserati-Levante-4