دیگر گجت ها

عرضه‌ی کنترلرهای Oculus Rift تا نیمه‌ی دوم سال 2016 به تعویق افتاد

افرادی که علاقه‌ی زیادی به دنیای واقعیت مجازی داشته و اخبار آن را دنبال می‌کنند، احتمالا با شنیدن این اخبار چندان خوشحال نشوند. شرکت Oculus عرضه‌ی یکی دیگر از محصولات خود در این زمینه را به تعویق انداخته که البته خوشبحتانه این محصول، هدست این شرکت نبوده، اما کنترلرهای آن موسوم به Touch Controller قرار نیست در نیمه‌ی اول سال جاری عرضه شوند.

مهندسین این شرکت در مورد به تعویق افتادن عرضه‌ی این کنترلرها، اعلام کرده‌اند که آنها نیاز به زمان بیشتری داشته و قصد دارند در این شش ماه، تکنولوژی‌های پیچیده‌تری را وارد این صنعت نموده و ارگونومی آنها را تا حد ممکن افزایش دهند تا علاوه بر راحتی و اطمینان بالاتر در مورد آنها، حس بهتر و واقعی‌تر بودن نیز به کاربران دست دهد. همچنین آنها بر روی توانایی‌های این کنترلرها برای تشخیص بهتر حرکت دست‌ها تمرکز کرده و می‌خواهند این ویژگی را نیز بهبود بخشند.

2015-12-31-image-5

این کنترلرها که به صورت جداگانه و برای هر کدام از دستان عرضه می‌شوند به یک دسته، دو دکمه و یک عملگر مجهز شده‌اند که به صورت بدون سیم عمل می‌کند. همچنین یک دوربین بر روی هر کدام از این کنترلرها قرار گرفته تا حرکت دستان را نیز به صورت کامل دنبال و بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. این سیستم به منظور تشخیص بهتر حرکات دست و تمامی اشکال آن توسعه داده شده و می‌تواند در صنعت واقعیت مجازی، موضوعی کلیدی باشد.

Oculus اعلام کرده که پیش‌فروش هدست واقعیت مجازی Rift قرار است به زودی آغاز شده و در نیمه‌ی اول سال 2016 نیز شاهد ورود این هدست به بازار خواهیم بود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا