[نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2015] پورشه خودروی تمام الکتریکی Mission E را برای مقابله با تسلا معرفی کرد

شاید در یک سال گذشته، شرکت تسلا با معرفی خودروهای الکتریکی و لوکس خود، به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده باشد اما حالا نوبت به خودروساز بزرگ کشور آلمان، پورشه، رسیده است تا خودروی جدید خود را برای مقابله با تسلا معرفی کند. Mission E، خودروی جدید و الکتریکی شرکت پورشه می‌باشد که در نمایشگاه […]

شاید در یک سال گذشته، شرکت تسلا با معرفی خودروهای الکتریکی و لوکس خود، به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده باشد اما حالا نوبت به خودروساز بزرگ کشور آلمان، پورشه، رسیده است تا خودروی جدید خود را برای مقابله با تسلا معرفی کند. Mission E، خودروی جدید و الکتریکی شرکت پورشه می‌باشد که در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت معرفی شد. البته هنوز تولید این خودرو به پایان نرسیده اما تصاویر مفهومی که از این خودرو منتشر شده، نمایی از آنچه پورشه در ذهن دارد، می‌باشد.

خودروی جدید Mission E با اینکه یک اتومبیل الکتریکی به حساب می‌آید، چیزی از ابرخودروها کم‌ نداشته و با داشتن دو موتور هیبریدی 919 (که از خودروهای Le Mans الهام گرفته شده است)، قادر خواهد بود تا در عرضه 3.5 ثانیه، به سرعت 62 مایل بر ساعت برسد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

با وجود سیستم شارژ 800 ولتی این خودرو، پورشه مدعی شده که Mission E قادر خواهد بود تا تنها با 15 دقیقه شارژ شدن، 249 مایل را بپیماید و با شارژ کامل باتری این خودرو، می‌توان طی کردن 310 مایل را نیز برای این اتومبیل در نظر گرفت که این میزان واقعا فوق‌العاده است. درگاه شارژ خودرو نیز در قسمت جلویی قرار گرفته و البته به خاطر ویژگی‌های خاصی که این سیستم شارژ دارد، پورشه نام آن را “Porsche Turbo Charging” نهاده است. برای شارژ کردن خودروی خود، اگر با یک ایستگاه 800 ولتی برخورد نداشته باشید، می‌توانید از ایستگاه‌های شارژ 400 ولتی استفاده کرده و خودروی خود را به صورت القایی نیز شارژ نمایید، چیزی که پیشتر در خودروی Audi e-tron Quattro Concept نیز دیده‌ایم.

Porsche Mission E delivers 800 volt shock to Tesla 2

در مورد بدنه‌ و طراحی خودرو، باید بدانید که محصول جدید پورشه تنها 130 سانتی‌متر ارتفاع داشته و سازندگان نیز در بدنه‌ی این خودرو، از آلومینیوم، فولاد و پلیمر فیبر کربن تقویت شده استفاده کرده‌اند تا وزن خودرو تا حد ممکن کاهش پیدا نماید. باتری خودرو نیز در قسمت زیرین سرنشینان مسافر قرار گرفته تا گریز از مرکز خودرو نیز در پایین‌ترین حد خود باشد.

پورشه برای چرخ‌های خودروی جدید خود، از کربن استفاده کرده اما بر خلاف بسیاری از اتومبیل‌های الکتریکی که هم‌اکنون تولید شده‌اند، چرخ‌های Mission E اندازه‌ای کوچک ندارد. در واقع پورشه از چرخ‌های 21-اینچی برای قسمت جلویی و از چرخ‌های 22-اینچی برای قسمت عقبی استفاده کرده است. همچنین باید اضافه کنیم که سیستم Torque Vectoring پورشه، امکان چرخش هر چهار چرخ را به صورت همزمان، فراهم آورده است.

[نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2015] هیوندای هم از خودروی پر قدرت و مفهومی N 2025 رونمایی کرد

Porsche Mission E delivers 800 volt shock to Tesla 3

در قسمت داخلی خودرو، با چهار صندلی تک‌نفره و همچنین نمایشگرهایی بسیار عجیب و البته دقیق رو‌به‌رو هستیم که نشان می‌دهد پورشه سعی داشته تا شکل سنتی و قدیمی خودروهای خود را در اتومبیل Mission E کنار بگذارد. در این قسمت، سیستم‌های مختلفی همچون Connected Car، Performence، Driver، Energy و Sport Chrono دیده می‌شود که باید منتظر توضیحات کامل شرکت در مورد اینها باشیم. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم، کنترل برخی از این سیستم‌ها به کمک چشمان کاربران است! بله، با توجه به اینکه کاربران به کدام سو نگاه می‌کنند، می‌توان برخی از تنظیمات خودرو را تغییر داد.

Porsche Mission E delivers 800 volt shock to Tesla 4

باید اشاره کنیم که کاربران می‌توانند زاویه‌ی نمایش این قسمت‌ها را تغییر داده و بر اساس حالتی که بر روی صندلی نشسته‌اند، آنها را به صورت دلخواه تنظیم نمایند. نیازی به اشاره نیز وجود ندارد که چرخ‌ها به گونه‌ای طراحی نشده‌اند که بخواهند از مواردی همچون افزایش سرعت خودرو، جلوگیری نمایند. همچنین کنترل‌ هولوگرافیکی سَنج‌ها در قسمت جلویی خودرو با حرکات بدن راننده نیز کار می‌کند. در کنار آن نیز سازندگان یک اپلیکیشن اختصاصی را برای iPad طراحی کرده‌اند تا بتوان تنظیمات این بخش را به صورت کنترلی نیز تنظیم نمود.

پورشه سعی کرده تا امکانات جانبی در این خودرو را تا حد ممکن افزایش دهد. به همین جهت، دوربینی در آینه‌ی کناری خودرو تعبیه شده که می‌تواند با توجه به حالت چهره‌ی راننده، آن را به صورت شکلک Emoji در نمایشگر خودرو به تصویر بکشد. البته شاید این ویژگی، یک آپشن به درد بخور نباشد اما می‌توان آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت!

Porsche Mission E delivers 800 volt shock to Tesla 5

هنوز پورشه اطلاعاتی از برنامه‌های آتی خود برای تولید Mission E در اختیارمان قرار نداده، اما بعید است که این سدان جدید بخواهد رقیبی برای خودروی Model S شرکت تسلا باشد. هر چند این خودرو حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و می‌تواند یکی از بهترین اتومبیل‌های الکتریکی باشد که تا کنون معرفی شده اما باز هم باید منتظر انتشار اخبار بیشتر در مورد Mission E باشیم و هنوز نمی‌توانیم آن را یکی رقیب واقعی برای خودروهای الکتریکی شرکت تسلا در نظر بگیریم.

با تک‌نیوز و اخبار بیشتر از نمایشگاه خودرو فرانکفورت همراه باشید.