تازه های تکنولوژی

خطر استفاده از اسباب بازی‌های هوشمند برای کودکان

محققان در بررسی‌های خود دریافتند که اسباب بازی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت خطرات جدی‌ای را برای کودکان ایجاد می‌کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری تک‌نیوز، محققان امنیتی در مورد استفاده از از این نوع اسباب بازی‌ها هشدار داده‌اند. در اسباب بازی‌هایی با قابلیت اتصال به اینترنت امکان مشاهده کودکان و یا حتی تماس افراد غریبه با آن‌ها وجود دارد. بدین ترتیب امکان سواستفاده از کودکان وجود خواهد داشت.

بسیاری از این اسباب بازی‌ها آسیب پذیر هستند و هیچ گونه استانداردهای امنیتی در آنها تعبیه نشده است. به عنوان مثال یک بیسیم اسباب بازی واکی تاکی که برای ارتباط کودکان تا مسافت 200 متر به کار می‌رود به راحتی می‌تواند هک شود و شخص غریبه با کودکان ارتباط برقرار کند و یا آن‌ها را فریب دهد. نمونه دیگر یک نوع میکروفون است که می‌تواند از طریق بلوتوث هک شود و صداهای ضبط شده هکر را پخش کند. خرید این‌گونه اسباب بازی‌ها برای کودکان بسیار خطرناک خواهد بود.

پژوهشگران آمریکایی در تلاشند تا قوانینی وضع کنند که بتواند شرکت‌های سازنده را به استفاده از استانداردهای امنیتی در ساخت اسباب بازی‌ها مجبور کند. در این پژوهش که هفت گروه از اسباب بازی‌های شرکت‌های بزرگی نظیر آمازون، آرگوز، جان لویز و اسمیت مورد استفاده قرار گرفت نشان داد که همه آن‌ها در مقابل هکرها آسیب پذیر هستند


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا