توضیحات جدید سامسونگ در مورد مشکل حافظه‌ی Galaxy S6 و Galaxy S6 edge

گوشی‌های هوشمند Galaxy S6 و Galaxy S6 edge سامسونگ، با 3 گیگابایت حافظه‌ی رم در اختیار کاربران قرار گرفتند اما مشکلاتی در مورد این حافظه‌ی این گوشی وجود دارد که پیشتر، کاربران وب‌سایت XDA Developers، آن را گزارش داده بودند. سامسونگ نیز به صورت رسمی این موضوع را تایید کرد و حالا، اولین بیانیه‌ی رسمی سامسونگ […]

گوشی‌های هوشمند Galaxy S6 و Galaxy S6 edge سامسونگ، با 3 گیگابایت حافظه‌ی رم در اختیار کاربران قرار گرفتند اما مشکلاتی در مورد این حافظه‌ی این گوشی وجود دارد که پیشتر، کاربران وب‌سایت XDA Developers، آن را گزارش داده بودند. سامسونگ نیز به صورت رسمی این موضوع را تایید کرد و حالا، اولین بیانیه‌ی رسمی سامسونگ در مورد این مشکل منتشر شده که جالب به نظر می‌رسد.

کمپانی کره‌ای سامسونگ در صفحه‌ی رسمی شعبه‌ی انگلستان فیسبوک خود، اعلام کرده که این گوشی‌های هوشمند، از مشکلات سوء مدیریت حافظه بهره می‌برند که البته در حال حاضر، این پست از صفحه‌ی رسمی سامسونگ پاک شده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

به نظر می‌رسد که این مشکل پس از باز کردن تعداد مشخصی از نرم‌افزارها رخ می‌دهد و پس از اینکه کاربران از محیط نرم‌افزار خارج می‌شوند، فضای اشغال شده توسط آنها در حافظه‌ی رم، باید خالی شود که این اتفاق نیفتاده و حتی زمانی که نرم‌افزارها در بسته بوده و اجرا نمی‌شوند، حافظه‌ی گوشی همچنان هم مورد مصرف آنها قرار می‌گیرد. می‌توان اینگونه نیز بیان کرد که زمانی که شما نرم‌افزار خاصی را اجرا می‌کنید، میزان بیشتری از حافظه‌ی رم نسبت به حالت معمول، توسط آن نرم‌افزار اشغال می‌شود که نتیجه‌ی همه‌ی اینها، کمتر میزان واقعی رم از 3 گیگابایت می‌باشد.

سامسونگ و انتشار تیزری جدید و واضح از گلکسی‌ اس 6

در حال حاضر راه حل‌هایی برای این موضوع وجود دارد که می‌توانید از شر این موضوع خلاص شوید. به عنوان مثال می‌توانید از دکمه‌ی “Close All” استفاده کنید و یا گوشی خود را مجددا راه‌اندازی نمایید. با توجه به اطلاعاتی که توسط Forbes منتشر شده، این مشکل خطایی از سوی سامسونگ نبوده و به مشکلات موجود در اندروید لالی‌پاپ مربوط می‌شود.

در حال حاضر، گوشی‌های هوشمند Galaxy S6 و Galaxy S6 edge از اندروید 5.0.2 بهره می‌برند و به این مشکل، در برخی از نسخه‌های اندروید لالی‌پاپ وجود داشته و دارد، چه در نسخه‌ی 5.0 و چه در نسخه‌ی 5.1 که آخرین آن است. با این‌وجود، به تازگی گوگل  اندروید 5.1.1 را برای برخی از محصولات سری Nexus خود منتشر کرده که یکی از ویژگی‌های آن، “بهبود عملکرد مدیریت حافظه‌ی رم” اعلام شده و سامسونگ نیز امیدوار است زمانی که این بروزرسانی برای پرچم‌داران گران‌قیمتش منتشر می‌شود، مشکل سوء مدیریت حافظه‌ی رم نیز از بین برود.