اخبار شرکت‌هاموبایل

سامسونگ احتمالا 60 درصد نمایشگرهای AMOLED آیفون‌های جدید را تامین کند

اخباری که از برنامه‎های اپل به گوش می‎رسند هم‎چنان به این قضیه اشاره دارند که این شرکت قصد استفاده از صفحات نمایش AMOLED در عوض ال‎سی‎دی را دارد و شروع آن با تولید مدل بزرگ‎تر آیفون یعنی پلاس خواهد بود.

سامسونگ، با در اختیار داشتن کامل‎ترین خط تولید صفحات نمایش AMOLED، گفته می‎شود که احتمالا 60 درصد نمایشگرهای AMOLED آیفون‌های جدید را تامین کند. این شرکت سرمایه‎گذاری انبوهی داشته است – بین 6.64 و 7.47 میلیارد دلار – تا به واسطه‎ی آن ظرفیت تولید را تا 45 هزار واحد در یک ماه افزایش دهد و بتواند در سال آینده 100 میلیون نمایشگر تولید کند.

استراتژی اپل در استفاده از چند منبع تامین به این معنا است که شرکت دیگری، طبق اخبار شنیده شده شرکت ال‎جی، حدود 30% نمایشگرهای AMOLED آیفون‎های جدید را خواهد ساخت. مقدار 10 درصد باقی‎مانده سهم تولید تامین‎کنندگان سوم (شرکت‎های فاکس‎کان و JDI) خواهد بود.

تحلیل‎گر ارشد شرکت UBI Research فکر می‎کند که در سال 2021 اپل از سامسونگ در استفاده از نمایشگرهای AMOLED در بین محصولاتش، سبقت خواهد گرفت. این چنین پیش‎بینی اگر اپل به استراتژی ارائه‎ی 2-3 مدل در یک سال خود پایبند باشد، غیر محتمل نیست.

او فکر نمی‎کند که شرکت چینی فاکس‎کان قادر به تامین چنین حجم زیادی از نمایشگر باشد. تحلیل‎گر دیگری از موسسه‎ی تحقیقاتی LG Economic ولی اشاره می‎کند که دولت چین ممکن است به حمایت از تولیدکنندگان چینی بپردازد، که همین امر به آن‎ها کمک خواهد کرد بسیار سریع قادر به تولید تعداد واحدهای مورد نیاز اپل باشند. در طول سه سال گذشته، چین با در اختیار داشتن 20 درصد از سهم بازار عرضه‎ی نمایشگرها مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا