نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

از این پس می‌توان از بات‌های اسکایپ در چت گروهی استفاده کرد

مایکروسافت در اسفند ماه خبر داد که از بات‎ها در اپلیکیشن اسکایپ خود استفاده خواهد کرد ولی نوید این را هم داد که آن‎ها تعاملات مفید و جالبی فراهم می‎کنند. در عمل، ولی آن‎ها بیشتر نظیر موتورهای جستجویی عمل کردند که از هدف اصلی خود دور شدند. ولی از امروز، آن‎ها به چت‎های گروهی راه پیدا می‎کنند، یعنی شما می‎توانید مستقیما از داخل گفتگوی کاری خود به صورت آنلاین یک پیتزا سفارش دهید. به دنبال ارائه‎ی Skype Meetings در اوایل این هفته، مایکروسافت یقینا به دنبال بالا بردن جذبه‎ی پلت‎فرم پیام‎دهی خود به عنوان یک ابزار بهره‎وری کاری است.

اکثر عملکردهای جدید این بات‎ها به احتمال زیاد از شرکت‎های شخص ثالثی خواهند برد که از بات‎ها برای ارائه‎ی خدمات خود استفاده می‎کنند. این به‎روزرسانی به توسعه‎دهندگان اجازه می‎دهد کارت‎هایی را برای عملکردهای درون مکالمه‎های اضافه کنند یا کاربران اعمالی نظیر رزرو اتاق‎های هتل بدون ترک گفتگو را انجام دهند. آن‎ها هم‎چنین امکان ثایید تشخیص هویت را برای کاربران برای اطلاعات پرداخت و حساب، فراهم می‎کنند. قابلیت بزرگ بعدی که اضافه شده است افزودن پردازش زبان طبیعی به صورت خودکار به بات‎ها است تا توانایی آن‎ها در بحث ترجمه‎ی و درک مفاهیم بی‎معنی یا عجیب و عامیانه‎ای که افراد در مکالمه‎ها استفاده می‎کنند، بالا رود.

گفتنی است مایکروسافت پلت‎فرم بات اسکایپ را برای توسعه‎دهندگان به منظور ساخت API مخصوص به خودشان را در اسفند ماه، باز کرد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا