سونی از دوبین APS-C جدید خود با نام a68 رونمایی کرد

شرکت سونی امروز از دوربین DSLR جدید خود با نام a68 رونمایی به عمل آورد. این دوربین جدید از سری APS-C و A-mount این شرکت بوده و دارای قابلیت 4D Focus می‌باشد. در ویژگی 4D Focus، دوربین از 79 نقطه فوکوس خودکار (بیشتر تعداد نقاط فوکوس در دوربین‌هایی با قابلیت تعویض لنز) به همراه سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز بهره می‌برد. […]

شرکت سونی امروز از دوربین DSLR جدید خود با نام a68 رونمایی به عمل آورد. این دوربین جدید از سری APS-C و A-mount این شرکت بوده و دارای قابلیت 4D Focus می‌باشد. در ویژگی 4D Focus، دوربین از 79 نقطه فوکوس خودکار (بیشتر تعداد نقاط فوکوس در دوربین‌هایی با قابلیت تعویض لنز) به همراه سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز بهره می‌برد. سونی مدعیست که 15 عدد از این نقطه‌ها از نوع کراس تایپ بوده و تعدادی از نقاط خاص آن نیز در حالت میزان گشودگی دیافراگم f/2.8 می‌توانند با سرعت و دقت بسیار بالایی به تعقیب سوژه (یکی از حالات سیستم فوکوس خودکار) بپردازند. این حالت حتی در میزان نوردهی بسیار پایین EV-2 نیز به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

از طرفی این دوربین جدید دارای فناوری Translucent Mirror Technology نیز هست که به کمک آن در هنگام عکاسی پیاپی با سرعت هشت فریم بر ثانیه، سوژه تحت فوکوس از میدان دید سیست دوربین خارج نخواهد شد. این دوربین در درون خود به یک حسگر 24 مگاپیکسلی از نوع Exmor CMOS با ابعاد APS-C مجهز است که میزان حساسیت (ISO) آن بین گستره 100 تا 25600 واحد متغیر می‌باشد. علاوه بر آن این دوربین دارای سیستم SteadyShot INSIDE سونی به منظور حذف لرزش دست عکاس نیز می‌باشد که در داخل بدنه دوربین قرار گرفته و در تمامی فاصله‌های کانونی و با تمامی لنزهای A-mount تطابق خواهد داشت.

a68_front-Large

در بخش پشتی این دوربین نیز شاهد یک منظره‌یاب الکترونیکی از نوع OLED هستیم که 100 درصد میدان دید دوربین را پوشش می‌دهد. این منظره‌یاب دارای میزان کنتراست تصویر بسیار مناسبی بود و رنگ‌ها را نیز به دقت به نمایش می‌گذارد. در زیر آن نیز یک نمایشگر 2.7 اینچی وجود دارد که می‌تواند تا زاویه 135 درجه رو به بالا و تا زاویه 55 درجه رو به پایین متمایل شود.

a68_rear-Large

a68_tilt_low-Large

قابلیت فیلم‌برداری با دقت 1080p به همراه سیستم فوکوس خودکار تعقیب سوژه، کلید چرخشی که شباهت بسیار زیادی به همتای خود در سری a7 این شرکت دارد، وجود 10 کلید دیگر با قابلیت تنظیم وظیفه، پیچ تنظیم قدامی، کفشکی با ویژگی‌های و رابط‌های مختلف (همانند اتصال لوازم جانبی همچون فلاش، میکروفون و یا ریموت کنترل) از دیگر ویژگی‌های این دوربین DSLR به حساب می‌آیند.

کمپانی سونی در اروپا و در ماه مارس سال 2016 فروش دوربین a68 را آغاز خواهد کرد. بدنه این دوربین جدید نزدیک به 650 دلار قیمت خواهد داشت و در صورت تمایل به خریداری آن به همراه لنز کیت 18-55 میلی‌متری f/3.5-5.6، قیمت آن تا میزان 760 دلار افزایش خواهد یافت. در پایان در بخش زیر شاهد نمایش تصاویر رسمی از دوربین DSLR جدید a68 سونی هستید:

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال