تسلا امسال از اتوپایلوت 2 پرده‌برداری خواهد کرد

شرکت تسلا به دنبال هوشیاری بعد از اولین گزارش مرگ و میر مربوط به ماشین مدل S خود در حالت نیمه خودکار، گفته می‎شود که در حال آماده‎سازی یک نسخه‎ی پیشرفته‎تر از فناوری اتوپایلوت خود است. این شرکت به طور منظم سیستم فعلی را بهبود بخشیده است، به نحوی که اندک اندک قابلیت‎های بیشتری نظیر […]

sadmayeh-ad  

شرکت تسلا به دنبال هوشیاری بعد از اولین گزارش مرگ و میر مربوط به ماشین مدل S خود در حالت نیمه خودکار، گفته می‎شود که در حال آماده‎سازی یک نسخه‎ی پیشرفته‎تر از فناوری اتوپایلوت خود است.

این شرکت به طور منظم سیستم فعلی را بهبود بخشیده است، به نحوی که اندک اندک قابلیت‎های بیشتری نظیر قابلیت پارک‎ خودکار Summon را فعال کرده است. اتوپایلوت 2 انتظار می‎رود از نظر قابلیت‎ها بسیار بیشتر باشد، به نحوی که به طور بالقوه نیازمند یک بسته‎ حسگر پیشرفته‎تر به نسبت ماشین‎های فعلی مدل S و مدل X است.

منابع اطلاعاتی در گفتگو با وب‎سایت TechnoBuffalo اعلام کرده‎اند که این آپگرید حول دوربین‎های دوتایی جلوی ماشین است.

در گزارش این چنین آورده شده است “سیستم دوربین‎های دوتایی قادر به شناخت تابلوهای توقف و چراغ‎های راهنمایی و رانندگی بدون نیاز به راننده و واکنش نشان دادن به آن‎ها است.”

حادثه‎ی مرگبار رخ داده محدودیت استفاده از تک دوربین را نشان داد، که ظاهرا نتوانسته یک تریلر سفید را در هوای روشن که در حال عبور از بزرگراه بوده است، تشخیص دهد. مشخص نیست که استفاده از دوربین‎های دوتایی چنین موانعی را بهتر شناسایی می‎کند یا نه، ولی استفاده از دو لنز می‎تواند یک تصویر سه بعدی به منظور کامل‎سازی داده‎ها از سنسورهای رادار فراهم کند.

نظیر سیستم اتوپایلوت فعلی، نسخه‎ی 2 آن انتظار می‎رود زمانی که در چند ماه آینده ارائه شود در اختیار نسخه‎ی “بتا” در اختیار عموم قرار گیرد. این شرکت هنوز به صورت رسمی جزئیاتی در این رابطه و یا زمان دقیق عرضه‎ی آن را اعلام نکرده است.

تبلیغات :

buy Neuralink