اولین دفترکار ساخته شده توسط پرینت 3 بعدی در دُبی افتتاح شد

سال گذشته اطلاعاتی در مورد اینکه اولین دفتر کار ساخته شده توسط پرینترهای سه‌بعدی در دبی در حال ساخته شدن است، منتشر شده بود که به نظر می‌رسد حالا این کار ساخت این دفتر کار به پایان رسیده و حتی تمامی وسایل به کار گرفته شده در آن نیز توسط این پرینترهای سه‌بعدی تولید شده […]

سال گذشته اطلاعاتی در مورد اینکه اولین دفتر کار ساخته شده توسط پرینترهای سه‌بعدی در دبی در حال ساخته شدن است، منتشر شده بود که به نظر می‌رسد حالا این کار ساخت این دفتر کار به پایان رسیده و حتی تمامی وسایل به کار گرفته شده در آن نیز توسط این پرینترهای سه‌بعدی تولید شده است.

بر اساس گزارشی که رویترز منتشر کرده، این دفتر کار هم‌اکنون فعالیت خود را آغاز کرده و هدف اصلی از ساخت آن نیز پیش‌برد پروژه مربوط به استفاده از تکنولوژی پرینترهای سه‌بعدی به منظور کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان اعلام شده است. این‌طور که مشخص شده، ساخت این دفتر کار تنها 3 هفته طول کشیده است!

یکی دیگر از مواردی که می‌توانیم در این رابطه به آن اشاره داشته باشیم، نیاز به کارمندان کمتر است. هنگام استفاده کردن از یک پرینتر سه‌بعدی، نیازی به چندین کارگر نیست و تنها یک نفر می‌تواند بر روی روند ساخته شدن اجزای مختلف نظارت داشته باشد. همچنین چند نفر نیز می‌توانند هنگام متصل کردن و سر هم کردن قطعات، نظارت داشته و کارها را انجام دهند و در واقع همانند ساخت یک ساختمان، نیاز به تعداد افراد زیادی نیست.

در واقع هزینه، مهم‌ترین موردی است که باید در مورد پرینترهای سه‌بعدی به آن اشاره داشته باشیم. این‌طور که مدیران این پروژه اعلام کرده‌اند، ساخت این دفتر کار به کمک پرینترهای سه‌بعدی تنها 140 هزار دلار هزینه داشته است، در حالی که طبق برآوردهای انجام شده، اگر آن‌ها می‌خواستند این ساختمان را به کمک روش‌های سنتی تولید کنند، باید بیش از دو برابر این پول را پرداخت می‌کردند. وزیر امور کابینه امارات نیز اعلام کرده که این دفتر کار تنها یک ساختمان تولید شده به وسیله پرینترهای سه‌بعدی نبوده و به صورت کامل در حال خدمت‌رسانی است.

تصور می‌کنید که پرینترهای سه‌بعدی می‌توانند آینده صنعت ساخت و ساز را تغییر دهند؟

تبلیغات :

buy Neuralink