آیا اکسپریا Z6 سونی از یک صفحه‌نمایش حساس به فشار برخوردار خواهد بود؟

درست از زمانی که شرکت اپل فناوری لمس سه‌بعدی و حساس به فشار خود را در آخرین نسل آیفون، یعنی آیفون‌های 6S و 6S پلاس به کار گرفت، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده در حوزه گجت‌های هوشمند نظیر سامسونگ به فکر افتادند تا این فناوری یا چیزی شبیه به آن را در محصولات خود تعبیه کنند. […]

درست از زمانی که شرکت اپل فناوری لمس سه‌بعدی و حساس به فشار خود را در آخرین نسل آیفون، یعنی آیفون‌های 6S و 6S پلاس به کار گرفت، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده در حوزه گجت‌های هوشمند نظیر سامسونگ به فکر افتادند تا این فناوری یا چیزی شبیه به آن را در محصولات خود تعبیه کنند.

بر اساس گزارش MobiPicker، شرکت ژاپنی سونی هم برای اینکه از قافله عقب نماند، در صدد استفاده از فناوری لمس حساس به فشار در پرچم‌دار آینده خود یعنی اکسپریا Z6 برآمده است. البته از آنجایی که آخرین پرچم‌دار حال حاضر سونی Z5 نام دارد، نام Z6 برای پرچم‌دار بعدی این شرکت انتخاب شده و فعلا فرض هم بر همین نام خواهد بود. شاید سونی نام دیگری را در آینده برای گل سر سبد خود انتخاب کند.

سرانجام پلی‌استیشن 4 هک شد؛ اجرای کامل لینوکس بر روی کنسول نسل هشتم سونی

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بر اساس منبعی که MobiPicker از آن نام گزارش خود را منتشر ساخته است، سونی در حال کار بر روی تولید نمایشگر حساس به فشار خود است و به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد تا خود در این زمینه صاحب محصول بوده و دیگر به شرکت‌های تأمین‌کننده شخص ثالث نظیر Synaptics که از عرضه قطعات و ملزومات نمایشگرهای حساس به فشار آن، زمان زیادی نمی‌گذرد، متکی نباشد.

البته با توجه به اینکه این گزارش فعلاً در حد شایعه بوده و سونی آن را تأیید نکرده است، نمی‌توان به آن اتکا کرد؛ اما از آنجایی که گوشی‌های هوشمندی نظیر Mate S هواوی به این فناوری مجهز گشته‌اند، دور از انتظار نخواهد بود که سایر شرکت‌ها هم مشابه آن را در محصولات خود به کار گیرند.