آموزش: چگونه صفحات وب را در مرورگر اِج به فایل PDF تبدیل کنیم؟

در نسخه‎های قبلی ویندوز، مایکروسافت سعی کرد جایگزینی برای فرمت PDF به وجود آورد. این فرمت در ابتدا XPS (در ویندوز XP، ویستا و 7) نامیده می‎شد و بعدا به OpenXPS (در ویندوز 8 و 8.1) تغییر نام یافت. حالا، در ویندوز 10، به نظر می‎رسد که مایکروسافت موفقیت فرمت پی‎دی‎اف را پذیرفته است. اگر […]

در نسخه‎های قبلی ویندوز، مایکروسافت سعی کرد جایگزینی برای فرمت PDF به وجود آورد. این فرمت در ابتدا XPS (در ویندوز XP، ویستا و 7) نامیده می‎شد و بعدا به OpenXPS (در ویندوز 8 و 8.1) تغییر نام یافت.

حالا، در ویندوز 10، به نظر می‎رسد که مایکروسافت موفقیت فرمت پی‎دی‎اف را پذیرفته است.

اگر با استفاده از مرورگر اِج ویندوز 10 در حال گردش در اینترنت هستید و خواسته باشید یک وب‎سایت را برای مطالعه در زمان دیگری به فرمت پی‎دی‎اف ذخیره کنید، مایکروسافت راه ساده‎ای برای این‎کار در اختیار شما گذاشته است. اندک اندک، به نظر می‎رسد که اج در حال همسو ساختن خود با سایر مرورگرها است.

تبدیل صفحات وب به پی دی اف

به عنوان مثال فرض کنید که می‎خواهید یکی از اخبار سایت ما را به فایل پی‎دی‎اف تبدیل کنید تا با خیال راحت هر زمان که می‎خواهید آن را مطالعه کنید. ابتدا، پستی که می‎خواهید آن را ذخیره کنید را باز و گزینه‎ی منو و سپس پرینت را طبق تصویر  انتخاب کنید.

مرورگر اج کل صفحه‎ی وب را انتخاب و آن را به شکل چندین صفحه برش می‎دهد، که شما می‎توانید با کلیک کردن بر روی دکمه‎های جهت‎یابی در بالای منطقه‎ی پیش‎نمایش در بین آن‎ها به گردش بپردازید.

نحوه تبدیل صفحات وب به پی دی اف

برای پرینتر، گزینه‎ی Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید. شما هم‎چنین می‎توانید نحوه‎ی فرمت‎گذاری سند پی‎دی‎اف خود را با تغییر جهت، مقیاس، هدرها، فوترها و این‎که کدام صفحات را می‎خواهید لحاظ کنید یا بی‎خیال شوید، سفارشی کنید.

زمانی که آماده بودید، بر روی گزینه‎ی پرینت در انتها کلیک کنید.

چگونگی تبدیل صفحات وب به پی دی اف

حالا تنها کاری که نیاز دارید مشخص‎سازی محل ذخیره‎سازی، نام فایل و سپس کلیک کردن بر روی گزینه‎ی ذخیره است. تمام شد! حالا شما در عرض چند ثانیه با استفاده از آموزش بالا به راحتی می‎توانید هر صفحه‎ی وبی را به یک سند پی‎دی‎اف تبدیل کنید.

 

تبلیغات :

buy Neuralink