انتشار اطلاعاتی جدید از چیپ Snapdragon 820 و سیستم شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوآلکام

به نظر می‌رسد که شرکت کوآلکام برای معرفی چیپ جدید خود یعنی Snapdragon 820 به هایپ و سر و صدا کردن روی آورده است. اما اینبار قضیه متفاوت است و اینبار کوآلکام حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. پس از اینکه کوآلکام اطلاعاتی در مورد چیپ Snapdragon 820 و اجزای اصلی آن (هسته‌های پردازشگر Kyro، پردازشگر […]

به نظر می‌رسد که شرکت کوآلکام برای معرفی چیپ جدید خود یعنی Snapdragon 820 به هایپ و سر و صدا کردن روی آورده است. اما اینبار قضیه متفاوت است و اینبار کوآلکام حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

پس از اینکه کوآلکام اطلاعاتی در مورد چیپ Snapdragon 820 و اجزای اصلی آن (هسته‌های پردازشگر Kyro، پردازشگر گرافیکی Adreno 530 و پردازشگر دیجیتالی Hexagon 680) در اختیار کاربران قرار داد، حالا قصد دارد آخرین تکه از پازل سیستم روی چیپ جدید خود را معرفی نماید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

کوآلکام در این چیپ، از مودم جدید X12 LTE برای پشتیبانی از آخرین تکنولوژی‌های دنیای شبکه و ارتباطات استفاده کرده تا از این حیث، از دیگر سازندگان عقب نباشد. این مودم جدید قادر خواهد بود تا اطلاعات را با حداکثر سرعت 600Mbps دریافت و با حداکثر سرعت 150Mbps نیز دریافت نماید. کوآلکام برای رسیدن به چنین سرعتی از تکنولوژی جدید Carrier Aggregation استفاده کرده تا برای ارسال و دریافت اطلاعات، از چندین کانکشن LTE به صورت همزمان استفاده گردد، سه کانکشن برای دانلود و دو کانکشن برای آپلود. همچنین تنها LTE نیست که در چیپ Snapdragon 820 با پیشرفت و بهینه‌سازی‌های بسیاری همراه خواهد شد بلکه استانداردهایی همچون 802.11ad و 802.11ac 2×2 MU-MIMO در WiFi نیز بسیار بهتر از قبل عمل خواهند کرد.

همچنین کوآلکام تلاش زیادی دارد تا بتواند یکی از تکنولوژی‌های جدیدی را که به مدت دو سال بر روی آن کار کرده است را معرفی نماید: تکنولوژی جدید LTE Unlicensed یا LTE-U. همانطور که از نام این تکنولوژی پیداست، این تکنولوژی قادر خواهد بود تا پهنای باند کانکشن‌های LTE را با یکدیگر ترکیب نموده تا کاربران بتوانند به سرعتی بالا دسترسی پیدا نمایند. همچنین شرکت سازنده اذعان داشته این تکنولوژی به اندازه‌ای هوشمند طراحی شده تا با سیگنال‌های Wi-Fi تداخل نداشته باشد. سرعت بالایی که LTE-U می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد، زمانی قابل توجه خواهد بود که کاربران بخواهند به تماشای ویدئوهای HD پرداخته و یا تماس‌های صوتی با کیفیت HD برقرار نمایند.

جزئیات بیشتری از چیپست اسنپدراگون 815 لو رفت

شاید واقعا به چنین پهنای باندی در حال حاضر نیازی نباشد و باید توجه کرد که در این حالت، مصرف برق چیپ نیز افزایش پیدا می‌کند. کوآلکام برای حل این مشکل، سیستم شارژ سریع Quick Charge 3.0 را نیز معرفی کرده که سرعت شارژ در نسل سوم از این سیستم، چهار برابر شارژرهای معمول و سنتی، دو برابر Quick Charge 1.0 و 38 درصد بیشتر از Quick Charge 2.0 می‌باشد. این سرعت بالا نیز با به کارگیری تکنولوژی‌هایی خاص برای محاسبه‌ی دقیق میزان برقی که باتری نیاز دارد، به وجود آمده و حتی این امکان در Quick Charge 3.0 وجود دارد که ولتاژ از 3.6 تا 20 ولت که در گذشته وجود داشت، حالا بر روی 200 میلی‌ولت تنظیم گردد که بسیار بهتر از قبل است.

Quick Charge 3.0 با بسیاری از گوشی‌های هوشمند که پیشتر عرضه شده‌اند نیز سازگاری داشته و با اینکه برای اولین بار همراه با چیپ Snapdragon 820 معرفی می‌شود، این سیستم در چیپ‌های Snapdragon 617، 618، 620، 430 نیز وجود خواهد داشت و این یعنی محصولات میان‌رده نیز قادر خواهند بود تا از این تکنولوژی بهره‌مند گردند.

هنوز چیپ Snapdragon 820 به صورت رسمی معرفی نشده و برای آشنایی کامل با این چیپ و قدرت واقعی آن، باید فعلا منتظر باشیم.