آیا اشعه سی تی اسکن سرطان زا می باشد؟

پژوهشگران تایوانی بین بیماری سرطان و اشعه ساطع شده هنگام سی تی اسکن رابطه معناداری پیدا کردند. آنها تشخیص دادند که افراد قرار گرفته در معرض تشعشع با احتمال بیشتری به سرطان تیروئید ، لوسمی و سرطان غدد لنفاوی غیر هادکین مبتلا می شوند. به گزارش سرویس اخبار علمی سایت تک نیوز ، در پژوهش حاضر […]

پژوهشگران تایوانی بین بیماری سرطان و اشعه ساطع شده هنگام سی تی اسکن رابطه معناداری پیدا کردند. آنها تشخیص دادند که افراد قرار گرفته در معرض تشعشع با احتمال بیشتری به سرطان تیروئید ، لوسمی و سرطان غدد لنفاوی غیر هادکین مبتلا می شوند.

به گزارش سرویس اخبار علمی سایت تک نیوز ، در پژوهش حاضر 22.853 بیمار مبتلا به سرطان تیروئید ، 13.040 بیمار مبتلا به لوسمی و 20.157 شخص مبتلا به سرطان غدد لنفاوی غیر هادکین مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج بدست آمده حاکی از افزایش ریسک ابتلا به سرطان در افرادی است که تحت اشعه سی تی اسکن قرار گرفته اند. مشخصا بیماران لوسمی و سرطان تیروئید در تمامی سنین قبل از ابتلا تحت تشعشعات این دستگاه قرار گرفته بودند . با بررسی سوابق بیماران مبتلا به سرطان غدد لنفاوی غیر هادکین نیز مشخص شد بالا رفتن احتمال ابتلا به این بیماری به خاطر قرارگیری در معرض اشعه را تنها می توان به افرادی که در رده سنی 45-36 قرار داشتند تعمیم داد. به عبارتی احتمال ابتلا به بیماری در افراد زیر 45 سال سه برابر بیشتر است و البته هیچ ارتباط معناداری در مورد سنین بالاتر مشاهده نشد. جهت مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار پزشکی مراجعه کنید.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال