تنها استارت‌آپ ایرانی منتخب درCOLLISION  ۲۰۲۰ کانادا

در کنفرانس COLLISION که یکی از مهم‌ترین رویدادهای استارت‌آپی در جهان است، امسال از ایران تنها، استارت‌آپ ترابرنت حضور دارد، به‌علاوه ترابرنت به‌عنوان یکی از استارت‌آپ‌های منتخبِ کنفرانس در حوزه Autotech  معرفی شده است. ترابرنت اولین شرکت‌ لجستیکی هوشمند ایرانی است، که با کسب عنوان استارتاپ منتخب در کنفرانس وب سامیت ۲۰۱۸،  برترین استارت آپ […]

در کنفرانس COLLISION که یکی از مهم‌ترین رویدادهای استارت‌آپی در جهان است، امسال از ایران تنها، استارت‌آپ ترابرنت حضور دارد، به‌علاوه ترابرنت به‌عنوان یکی از استارت‌آپ‌های منتخبِ کنفرانس در حوزه Autotech  معرفی شده است. ترابرنت اولین شرکت‌ لجستیکی هوشمند ایرانی است، که با کسب عنوان استارتاپ منتخب در کنفرانس وب سامیت ۲۰۱۸،  برترین استارت آپ «جشنواره جایزه ملی لجستیک ایران» در سال ۹۸ و کاندیدای بهترین‌های گروه خودرو و حمل و نقل آنلاین در سه دوره «جشنواره وب و موبایل ایران»، اکنون پرافتخارترین شرکت دانش بنیان کشور در حوزه حمل و نقل هوشمند جاده‌ای محسوب می‌شود.  

کنفرانس COLLISION که از آن به‌عنوان “المپیک فناوری‌ها” نام می‌برند، یکی از معتبرترین و مهم‌ترین گردهمایی‌های بین‌المللی در حوزه استارت‌آپ است.  COLLISIONبا پشتیبانیWeb Summit (وب‌سامیت) از سال ۲۰۱۴، هر ساله با هدف معرفی و گسترش تکنولوژی‌های روبه رشد، میزبان کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مختلف فناوری از سراسر دنیا است.

محل برگزاری این کنفرانس تا پیش از سال ۲۰۱۹ در شهر نیواورلئانِ امریکا بود. اما طبق گفته‌ی مدیر این همایش تدی کاسگریو، باتوجه به افزایش تعداد شرکت‌کنندگان و همچنین عدم صدور ویزا برای شرکت‌کنندگانی از ایران، تصمیم گرفته شد که محل برگزاری کنفرانس را به تورنتو کانادا منتقل کنند. هفتمین دوره این رویداد به مدت سه روز از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ ژوئن (از ۳ تا ۵ تیرماه)، برگزار می‌شود.

COLLISION ۲۰۲۰ در یک نگاه

در سایت رسمی این کنفرانس،  COLLISION۲۰۲۰ چنین معرفی شده است:

“در جهانی که پیوسته درحال تغییر و دگرگونی است، یک واقعیت پایدار وجود دارد، و آن قدرت بهم پیوستن انسان‌ها است. به همین دلیل امسال COLLISION   را باهم از خانه‌هایمان برگزار خواهیم کرد.

امسال شرکت‌کنندگان در هر نقطه‌ای از جهان که باشند، می‌توانند سخنرانی‌ چهره‌های شاخص علمی، سیاسی و فرهنگی را به‌صورت زنده مشاهده کنند. همچنین با نصب اپلیکیشن رسمی COLLISION برقراری ارتباط با مدیران شرکت‌های مختلف، بنیانگذاران استارت‌آپ‌های موفق و سرمایه‌گذاران بزرگ از طریق ویدئو چت امکان‌پذیر است.

گاهی با گرد آمدن در کنار هم، می‌توانیم اتفاقات شگفتی را رقم بزنیم، مهم نیست این گردهمایی به‌صورت حضوری باشد یا مجازی، مهم درکنارهم بودن ما است”.   

طبق گزارش این سایت، در مراسم امسال که با حضور بیش از ۳۰ هزار شرکت‌کننده و حدود ۱۰۰۰ شرکت سرمایه‌گذار برگزار می‌شود،  بیش از ۱۰۰۰ استارتاپ  از ۱۰۰ کشور جهان شرکت کرده، که از این میان درصد کمی برای معرفی در بخش استارت آپ‌های منتخب، برگزیده می‌شوند.

حدود ۴۰۰ نفر از شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی، سیاسی و تجاری در این کنفرانس به‌صورت زنده سخنرانی می‌کنند، جاستین تئودور نخست‌وزیر کانادا به‌عنوان مهمان ویژه یکی از سخنرانان اصلی این مراسم خواهد بود. چهره‌های شناخته‌شده‌ای همچون تدروس ادهانوم (رئیس سازمان بهداشت جهانی)، مارگارت آتوود (نویسنده سرشناس کانادایی)، هنریتا فور (رئیس یونیسف) وکارل هنرسون (مدیر ارشد فناوری اسلک) از دیگر سخنرانان این مراسم هستند.

 رسانه‌های بزرگ خبری همچون گاردین، بلومبرگ، واشنگتن پست و بیش از هزار رسانه خبری دیگر از سراسر دنیا، اخبار این رویداد استارت‌آپی را گزارش می‌کنند.

برندهای بزرگی همچون سونی، آمازون، اوبر، جنرال الکتریک و حدود هزار کمپانی بزرگ دیگر در این کنفرانس حضور دارند.

یکی از بخش‌های مهم این همایش تشکیل ورک‌شاپ‌های آنلاین است. در طی سه روز برگزاری این کنفرانس در مجموع حدود ۱۰۰ ساعت کارگاه‌ آموزشی درباره موضوعاتی همچون تجارت آنلاین، بازاریابی، سبک زندگی، توسعه کسب و کار و فناوری‌های نوین برپا می‌شود.

حضور ترابرنت در COLLISION ۲۰۲۰

در COLLISION ۲۰۲۰ از میان استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده تنها ۱۰ درصد که از بالاترین رشد برخوردار باشند، به‌عنوان استارت‌آپ منتخب در کنفرانس معرفی می‌شوند.

امسال ترابرنت تنها استارت‌آپ ایرانی حاضر در این مراسم است، به‌علاوه آنکه با ارزیابی مسئولان کنفرانس، به‌عنوان یکی از استارت‌آپ‌های منتخب در حوزه Autotech  معرفی شده است. در این بخش که مربوط به فناوری‌های خودرو است درکنار ترابرنت، استارت‌آپ‌هایی از کشورهای ایالات متحده، کانادا، انگلیس، آلمان، ژاپن و اندونزی نیز حضور دارند.

ترابرنت به‌عنوان اولین بازارگاه حمل و نقل و یکی از بزرگترین شرکت‌های لجستیکی هوشمند در کشور، حاصل مشارکت و همکاری استراتژیک چندین شرکت دانش بنیان و فناور ایرانی است. طبق گفته کیوان جعفری بنیانگذار ترابرنت، این شرکت تا کنون سرمایه‌ای حدود یک‌ونیم میلیون دلار جذب کرده است، در سطح جهانی برای راه‌اندازی چنین کسب‌وکاری بیشتر از ۲۰ میلیون دلار سرمایه نیاز است. با این وجود ترابرنت در مقایسه با سرمایه‌ای که تاکنون جذب کرده، عملکرد موفقی داشته است.

حضور ترابرنت درCOLLISION ۲۰۲۰، اهمیت بالایی دارد، چرا که ضمن معرفی آخرین دستاوردهای تکنولوژی‌های استارت‌آپ‌های ایرانی در حوزه اینترنت اشیا، بیگ دیتا، داده‌کاوی و یادگیری ماشین، می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خارجی و توسعه اقتصادی کشور فراهم سازد.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.

اخبار اختراعات اخبار کشفیات اخبار نجوم و ناسا اخبار علمی پزشکی