رباتی که با حرکت درون عروق باعث باز شدن رگ‌ها می‌شود

محققان ربات پیشرفته جدیدی را توسعه داده‌اند که با حرکت چرخشی سطح مارپیچی خود می‌تواند به طور موثر درون عروق حرکت کرده رگ‌های خونی بیمار را با دقت بالا باز کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیشرفت‌های ر در فناوری‌های مربوط به پزشکی روی رویکردهای درمانی در شرایط بحرانی نیز موثر بوده‌اند. […]

محققان ربات پیشرفته جدیدی را توسعه داده‌اند که با حرکت چرخشی سطح مارپیچی خود می‌تواند به طور موثر درون عروق حرکت کرده رگ‌های خونی بیمار را با دقت بالا باز کند.

به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیشرفت‌های ر در فناوری‌های مربوط به پزشکی روی رویکردهای درمانی در شرایط بحرانی نیز موثر بوده‌اند. یکی از این شرایط بحرانی سکته مغزی ایسکمیک است که در آن با بسته شدن عروق مغز دیگر امکان اکسیژن رسانی به این بافت وجود ندارد.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد یک کاتر رباتیک مغناطیسی توسط محققان در موسسه فناوری فدرال زوریخ توسعه یافته که می‌تواند به راحتی و با دقت قابل توجه در شریان‌ها حرکت کند. در این دستگاه پیشرفته امکان ورود به یک سطح پیچ مانند و حرکت چرخشی وجود دارد به طوری که می‌تواند به راحتی به رگ‌های خونی بیمار نزدیک شده و کارایی بی‌سابقه‌ای را ارائه کند.

به گفته کارشناسان این فناوری می‌تواند استانداردهای جدیدی را در مراقبت از سکته‌های مغزی تعریف کرده و امکان فرود به نقاط حساس با هدف دسترسی به مغز و انجام مداخلات را فراهم کند.

با وجود تلاش‌های درمانی جدید رایج همچنان پژوهشگران به دنبال ایجاد و طراحی دستگاه‌های قابل هدایت برای افزایش قدرت مانور هستند. به گفته محققان سازنده این دستگاه ت‌های مغناطیسی می‌توانند به طور فعال هدایت شده و بسیاری از محدودیت‌های موجود را از بین ببرند. از مهمترین مزایای ربات ساخته شده می‌توان به امکان قرار دادن آن در نزدیکی محل آسیب دیده در شریان ترانس رادیال اشاره کرد. همچنین می‌تواند در جراحی‌های کم تهاجمی نیز به ابزار ایده‌آل تبدیل شود. طبق ادعای محققان این ربات در خارج از بدن روی یک جفت جنین مورد آزمایش قرار گرفته و ایمنی آن با استفاده از آزمایش روی یک خوک زنده به طور کامل ثابت شده است. با اصلاح و توسعه فناوری‌های این چنینی می‌توان در آینده راه را برای ساخت و طراحی ربات‌های جراحی پیشرفته‌تر هموار کرد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال