بوستر راکت فالکون ۹ در نهایت پس از پرتاب نوزدهم منهدم شد

بوستر مربوط به راکت فالکون ۹ پس از پرتاب نوزدهم به دلیل شرایط نامساعد جوی روی عرشه شناور منهدم شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اسپیس ایکس در سال جاری تا حدودی به مرز رکورد ۱۰۰ پرواز در یک سال نزدیک شد اما حادثه اخیر چندان برای این شرکت فضایی خوشایند محسوب […]

بوستر مربوط به راکت فالکون ۹ پس از پرتاب نوزدهم به دلیل شرایط نامساعد جوی روی عرشه شناور منهدم شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اسپیس ایکس در سال جاری تا حدودی به مرز رکورد ۱۰۰ پرواز در یک سال نزدیک شد اما حادثه اخیر چندان برای این شرکت فضایی خوشایند محسوب نمی‌شود. زیرا بوستر رکورد شکن B1058 مربوط به راکت فالکون ۹ پس از تجربه پرواز نوزدهم در نهایت منهدم شد.

این شرکت فضایی در حساب ایکس خود اعلام کرد که پوستر فالکون ۹ پس از انجام ماموریت روی عرشه شناور واژگون شد. طبق بیانیه این شرکت حادثه ایجاد شده در اثر بادها و امواج شدید منطقه فرود به وجود آمده است. این بوستر تاکنون ۱۹ ماموریت ناوگان اسپیس ایکس را انجام داده و در سال ۲۰۲۰ نیز مامور انجام ماموریت تاریخی دمو ۲ بوده است. این ماموریت ارسال اولین فضانوردان آمریکایی پس از بازنشستگی شاتل ناسا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی بوده است.

شرکت اسپیس ایکس در پست دیگری در این شبکه اجتماعی اعلام کرد این پوستر در طول ۳ سال و نیم فعالیت خود توانست بیش از ۸۶۰ ماهواره و محموله با وزن بیش از ۲۶۰ تن را به مدار زمین پرتاب کند.

اکنون این بوستر به سرنوشت تلخی دچار شده و دلیل اصلی ایجاد این حادثه و فرود ناموفق نیز آب و هوای ناآرام اقیانوس اعلام شده است. همچنین سن خود موشک نیز به دلیل عدم به روز رسانی قطعات دلیل دیگری برای این فرود محسوب می‌شود.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال