خورشید احتمالاً دارای سیاهچاله‌ای از دوران بیگ بنگ است

دانشمندان می‌گویند سیاهچاله‌ها ممکن است درون ستارگان نیز قرار داشته و جرم اضافی این ستارگان نیز ممکن است در اثر گرانش عجیب ماده تاریک ایجاد شده باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برخی مطالعات می‌گویند ممکن است ستارگان حاوی برخی سیاه‌چاله‌های نخستین مربوط به شکل‌گیری بیگ بنگ باشند. پژوهشگران دریافتند این ایده […]

دانشمندان می‌گویند سیاهچاله‌ها ممکن است درون ستارگان نیز قرار داشته و جرم اضافی این ستارگان نیز ممکن است در اثر گرانش عجیب ماده تاریک ایجاد شده باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برخی مطالعات می‌گویند ممکن است ستارگان حاوی برخی سیاه‌چاله‌های نخستین مربوط به شکل‌گیری بیگ بنگ باشند. پژوهشگران دریافتند این ایده که نخستین بار توسط استیون هاوکینگ مطرح شد می تواند توضیحی در مورد منشا ماده تاریک اسرارآمیز باشد. ارل بلینگل از موسسه اختر فیزیک ماکس پلانگ در آلمان به همراه همکاران خود ایده مربوط به وجود ماده تاریک در ستارگان را احیا و سیاهچاله‌های نخستین با جرم‌های مختلف را روی تکامل ستاره‌های میزبان محاسبه کردند.

آنها برای خورشید نیز سیاهچاله‌هایی با جرم کوچکتر از سیارک معمولی در نظر گرفتند که در نهایت رد شد. زیرای سیاهچاله‌ها غیر قابل رشد بوده و اثرات سنجش پذیر ندارند. آن ها امکان بزرگ بودن سیاهچاله موجود در خورشید را نیز غیر ممکن می‌دانند. زیرا می‌تواند به سرعت ستاره مورد نظر را ببلعد. نهایت یک سیاهچاله با جرم سیاره عطارد با امکان رشد به آهستگی به عنوان تنها فرض ممکن باقی مانده است.

در صورت وجود چنین سیاه‌چاله‌ای نور قدرتمندی لایه‌های خارجی ستاره را به بیرون می‌راند تولید و موجب رشد ستاره خواهد شد. می‌تواند در طول میلیون‌ها سال باعث کاهش دما به زیر سطح مورد نیاز برای همجوشی هسته‌ای شود که در واقع واکنش ضروری برای حفاظت از ستاره محسوب میشود.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال