دستگاه تولید “Spin care” به بازار عرضه شد

“نانومدیک تکنولوژیز” یک استارتاپ نانویی است که به تازگی موفق به ساخت دستگاه تولیدکننده پوست مصنوعی با خاصیت ترمیم کنندگی شده است. در این روش مخزن حاوی پلیمر و یک بخش تفنگ مانند برای ایجاد لایه ای محافظ مشابه پوست بکار گرفته می شود. امکان استفاده از کرم های آنتی باکتریال ، آنتی بیوتیک ، […]

“نانومدیک تکنولوژیز” یک استارتاپ نانویی است که به تازگی موفق به ساخت دستگاه تولیدکننده پوست مصنوعی با خاصیت ترمیم کنندگی شده است. در این روش مخزن حاوی پلیمر و یک بخش تفنگ مانند برای ایجاد لایه ای محافظ مشابه پوست بکار گرفته می شود. امکان استفاده از کرم های آنتی باکتریال ، آنتی بیوتیک ، کلاژن ، سیلیکون ، هیدروژل و کانابینوئید همراه پلیمر برای ترمیم و التیام زخم وجود دارد. اهمیت کاربرد این دستگاه نجات جان افرادی است که بر اثر زخمهای حاصل از سوختگی جان خود را از دست می دهند.

به گزارش سرویس اخبار علمی سایت تک نیوز ، پوست مصنوعی که به این طریق ساخته  شده شفاف است و امکان بررسی وضعیت زخم توسط پزشکان را فراهم می کند. در این دستگاه طی فرآیند الکتروریسندگی با اعمال میدان الکتریکی روی محلول پلیمری  نانوالیاف تشکیل می شود. سپس با پیوستن این الیاف به یکدیگر  لایه ای به نام اسپین کر ایجاد می گردد. پزشکان و پرسنل بیمارستان می توانند از اسپین کر جهت جلوگیری از عفونت زخمها در بیماران استفاده کنند. شرکت تولیدکننده دستگاه آن را به شکل قابل حمل طراحی نموده ، نوک تفنگ در فاصله 20 سانتیمتری زخم اسپین کر را روی  پوست شلیک می کند. بر طبق آمار جهانی سالانه 180 هزار نفر بر اثر سوختگی های شدید می میرند زیرا پانسمان زخمهای این بیماران بسیار دشوار است . امید است ابداع دستگاه مذکور جان انسانهای زیادی را نجات دهد. جهت دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار اختراعات جدید مراجعه کنید.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال