RTOS جایگزین آندروید در ساعت هوشمند Gear Fit

ساعت هوشمند گیر فیت سامسونگ یکی از پر طرفدارترین ساعت های هوشمندی است که در نمایشگاه سالانه موبایل بارسلون معرفی شد. اما نکته ی جالبی که به تازگی فاش شده این است که این ساعت هوشمند نه با سیستم عامل طراحی شده توسط خود سامسونگ یعنی Tizen کار می کند و نه با آندروید. بلکه […]

ساعت هوشمند گیر فیت سامسونگ یکی از پر طرفدارترین ساعت های هوشمندی است که در نمایشگاه سالانه موبایل بارسلون معرفی شد. اما نکته ی جالبی که به تازگی فاش شده این است که این ساعت هوشمند نه با سیستم عامل طراحی شده توسط خود سامسونگ یعنی Tizen کار می کند و نه با آندروید. بلکه این ساعت هوشمند با سیستم عامل RTOS کار میکند که مجموعه ای ساده است و توسط شرکت کره جنوبی طراحی شده است.

RTOS در عین سادگی قابلیت، نسبت به سایر سیستم عامل ها پردازش سریع تر اطلاعات را دارد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که این سیستم عامل قابلیت اجرا بر روی سیستم های سخت افزاری محدودی را دارد، با این وجود امکان اجرای چند برنامه ی همزمان و پشتیبانی از اولویت بندی ها را داراست. و با توجه به این مشخصه ها، این سیستم عامل باعث مصرف باتری پایین در گیر فیت شده و عمر باتری آن نسبت به گلکسی گیر 2 بیشتر است.

به گفته ی طراحان این محصول، به کار گیری این سیستم عامل به دلیل سادگی باعث افزایش عمر باتری این ساعت هوشمند به سه تا چهار روز خواهد شد؛ در صورتی که بیشترین عمر باتری در محصولات قبلی این شرکت 2 روز بوده است.

لازم به ذکر است سامسونگ تنها تولید کننده ای نیست که قصد دور شدن از آندروید برای ساعت های هوشمند را دارد و شرکت سونی نیز در حال طراحی سیستم عاملی برای ساعت های هوشمند خود یعنی SmartWatch 2 و Sony SmartBand است.

لینک کوتاه | منبع : gsmarena