محبوب‌ترین مرورگرهای موبایل در سال 2015

اطلاعات جدید منتشر شده از مرورگر‌های مورد استفاده‌ی کاربران در گوشی‌های هوشمند بسیار جالب می‌باشد. این اطلاعات به ما نشان می‌دهد که کاربران در کشور‌های مختلف از چه مروگری استفاده کرده و عادت‌های کاربران را از سیستم عامل‌های مختلف به نمایش می‌گذارد. همانطور که انتظار می‌رفت مرورگر اپل و گوگل در صدر جدول منتشر شده […]

اطلاعات جدید منتشر شده از مرورگر‌های مورد استفاده‌ی کاربران در گوشی‌های هوشمند بسیار جالب می‌باشد. این اطلاعات به ما نشان می‌دهد که کاربران در کشور‌های مختلف از چه مروگری استفاده کرده و عادت‌های کاربران را از سیستم عامل‌های مختلف به نمایش می‌گذارد. همانطور که انتظار می‌رفت مرورگر اپل و گوگل در صدر جدول منتشر شده قرار دارند اما در بعضی از کشور‌ها آمار و ارقام‌های جالبی به دست آمده که نشان می‌دهد چه سیستم عاملی بیشتر در چه کشوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ابتدا نگاهی به کشور آمریکا می‌اندازیم. همانطور که انتظار می‌رود کاربران این کشور بیشتر از مرورگر سفری اپل استفاده می‌کنند. حدود 58.28 درصداز کاربران از مرورگر اپل و  31.15 درصد از کاربران از مرورگر گوگل کروم استفاد‌ه می‌کنند. مرورگر‌های دیگر اندرویدی نیز  سهمی  7.72درصدی دارند. مرورگر‌های دیگر سیستم‌ عامل‌ها از نظیر  Internet Explorer و BlackBerry نیز کمتر از یک درصد از آمار را در این کشور تشکیل داده‌اند که نشان از ضعف سیستم عامل‌های ویندوز فون و بلک بری در این کشور و محبوبیت کمتر آن‌ها می‌باشد.

اما از طرفی دیگر در کشور چین مرورگر‌های اندرویدی حرف اول را می‌زنند. این مرورگر‌ها  آمار  37.63درصدی را به خود اختصاص داده‌اند. سپس مرورگر اپل با فاصله‌ی بسیار کمی در رده‌ی دوم قرار می‌گیرد. مرورگر سفری اپل توسط 35.82 درصد از کاربران چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کشور هند که اکثر مردم آن از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنند گوگل کروم با داشتن سهم 46.58 درصدی قاطعانه در صدر جدول قرار دارد. این در حالیست که مرورگر محبوب کمپانی اپل تنها  11.92 درصد مورد استفاده‌ی کاربران این کشور قرار گرفته است.

همانطور که مشاهده کردید، در اکثر کشور‌های دنیا دو مرورگر سفری و گوگل کروم حرف اول را می‌زنند. البته شاید بتوان آفریقای جنوبی را استثنا دانست چرا که حدود 28 درصد از کاربران این کشور از مرورگر کمپانی بلکبری برای سیستم عامل بلکبری استفاده می‌کنند. البته در این کشور مرورگر کروم همچنان با در دست داشتن 29.99 درصد در رتبه‌ی اول قرار دارد.

کشور ویتنام را نیز می‌توان جز کشور‌های عجیب در استفاده از مرورگر‌ها دانست. در این کشور مرورگر‌های اندرویدی  83.94 درصد را به خود اختصاص داده‌اند. در کشور دانمارک نیز مرورگر اپل بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. در این کشور حدود 72.78از کابران از گوشی‌های اپل و مرورگر این کمپانی استفاده می‌کنند.

آمار بالا می‌تواند تا حدود بسیاری از محبوبیت سیستم عامل کاربران در کشور‌های مختلف برای ما مشخص کند اما طبیعتا نمی‌توان با این آمار به نتیجه رسید که کدام سیستم عامل در چه کشوری از محبوبیت بیشتری برخوردار است. به هر حال چیزی که مشخص است فعلا اندروید و iOS رقابت بسیار سنگینی با یکدیگر دارند تا ببینیم در آینده کدام یک می‌تواند به طور قطعی از لحاظ اعداد و ارقام از دیگری پیشی بگیرد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال