تولید اکسیژن خالص بالای ۹۵ درصد با دستگاه خانگی ایرانی

سید امین حیدری از مدیران شرکت دانش بنیان زیست تجهیز دانش پویا روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه وآموزش آژانس خبری تکنا در خصوص این دستگاه و نحوه عملکرد آن افزود: این شرکت از سال ۹۳ کار خود را شروع کرده است. اکسیژن ساز بهترین جایگزین برای کپسول اکسیژن برای بیمارانی است که نیاز به اکسیژن با […]

سید امین حیدری از مدیران شرکت دانش بنیان زیست تجهیز دانش پویا روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه وآموزش آژانس خبری تکنا در خصوص این دستگاه و نحوه عملکرد آن افزود: این شرکت از سال ۹۳ کار خود را شروع کرده است. اکسیژن ساز بهترین جایگزین برای کپسول اکسیژن برای بیمارانی است که نیاز به اکسیژن با خلوص بالا دارند.

وی بیان کرد: بازده این دستگاه برای جوانان، نوزادان و افرادی که بیماری ژنتیک دارند، همچنین افراد سیگاری یا افرادی را که در محیط های کثیف کار کرده اند، شامل می شود.

حیدری اظهار داشت: این دستگاه با وکیوم هوای اطراف و عبور آن از داخل یک ستون زئولیت، اکسیژن را از هوا جدا می کند، با این دستگاه، اکسیژن در ۱۰ ثانیه به خلوص بالای ۹۵ درصد از طریق خروجی دستگاه نازل کانال ها و ماسک صورت به بیمار قابل ارایه است.

وی گفت: با تولید دستگاه اکسیژن ساز مشکل بیمارانی که نیاز داشتند هر یک روز یک بار کپسول اکسیژن را شارژ کنند، برطرف کردیم. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در جامعه، عملا تهیه کپسول اکسیژن برای بیماران به یک چالش تبدیل شده بود و این امر امکان پذیر نبود؛ بنابراین مشکل افرادی که از لحاظ ریوی مشکل داشتند و مستعدترین افراد در زمینه ابتلا به کرونا بودند، با این روش برطرف شد.

حیدری ادامه داد: این دستگاه تنها ۳۵۰ وات برق مصرف می کند و به این ترتیب با میزان مصرف پایین انرژی، از هزینه ها کاسته می شود. این دستگاه با استفاده از تجهیزات درجه یک بومی سازی شده می تواند ۲۴ ساعته در هر روز هفته و حتی در چالش برانگیزترین محیط ها برطرف کننده نیاز افراد در خانه، بیمارستان و کلینیک باشد.

وی گفت: این دستگاه با توجه به اینکه مشابه های خارجی زیادی دارد، قیمت های گزافی در زمان کرونا پیدا کرد و این شرکت در این زمان که حتی از چین هیچ محصولی در ایران قابل انتقال نبود، توانست خط تولید خود را با توجه به تجهیزات داخلی داشته باشد.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.

اخبار اختراعات اخبار کشفیات اخبار نجوم و ناسا اخبار علمی پزشکی