نوبخت: تحقق جهش تولید با روش‌های سنتی امکانپذیر نیست

محمدباقر نوبخت روز جمعه در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران  افزود: توجه به ایده‌ها و روش‌هایی که در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد ارتقا، رونق و جهش تولید را در پی خواهد داشت. وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان محل […]

محمدباقر نوبخت روز جمعه در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران  افزود: توجه به ایده‌ها و روش‌هایی که در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد ارتقا، رونق و جهش تولید را در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان محل مناسبی برای استقرار مجموعه‌ها و شرکت‌های نوین جدید است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در جریان مشکلات این مجموعه قرار گرفت، ادامه داد: برای حل مشکلات زیرساختی و زیربنایی این مجموعه آمادگی داریم.

نوبخت با بیان اینکه پارک علمی نامبرده از توانایی‌ها و قابلیت‌های فراوانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: برای رفع نیازهای عمومی و خاص هر یک از این شرکت ها با کمال میل قول همکاری می‌دهیم.

وی تصریح کرد: ظرفیت بزرگی در این پارک نهفته است که در دوران تحریم می‌توان بخوبی از آن بهره برد.

نوبخت در دومین روز سفر خود به استان به همراه استاندار با حضور در برخی از شرکت های این مجموعه در جریان فعالیت و تولیدات علمی و خدماتی پارک قرار گرفت.

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محل پردیس شماره ۲ دانشگاه با هدف  تبدیل ایده های برتر حوزه های مختلف سلامت به محصول دی ماه ۹۷ در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار افتتاح شد.

هم اکنون بیش از ۴۰ شرکت و مجموعه فن آور در پارک علم و فناوری سلامت مستقر شده که اکنون ۱۲ مجموعه با محوریت کرونا فعالیت می کنند.

در پارک علم و فناوری سلامت، ده خوشه فناوری در حوزه های فناوری های نوین و در زمینه زیست فناوری، مهندسی ژنتیک، بیوتکنولوژی، فناوری مواد جدید نانو، لوازم و تجهیزات پزشکی، دارو و فرآورده های دارویی، گیاهان دارویی و طب سنتی، صنایع غذایی و صنایع تبدیلی، آرایشی و بهداشتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای علوم پزشکی و دامپزشکی فعال است.
استان اصفهان دارای بیش از ۶ هزار تخت بیمارستانی در ۵۳ بیمارستان (۳۸ دولتی و ۱۵ خصوصی و خیریه) است.

رییس سازمان برنامه و بودجه  امروز در آخرین روز سفر دو روزه خود به استان اصفهان از چندین طرح بازدید و سرانجام در آیین گرامیداشت هفتم تیر در اردستان شرکت می‌کند.

بازدید از طرح کنارگذر شرق اصفهان و کارخانه انتخاب و واحد هسا و شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در استانداری اصفهان از جمله برنامه های روز پنجشنبه رییس سازمان برنامه و بوجه و وزیر راه و شهرسازی در این استان بود.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.

اخبار اختراعات اخبار کشفیات اخبار نجوم و ناسا اخبار علمی پزشکی