نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

گوگل فیت با هدف نظارت بر ضربان قلب و تنفس عرضه خواهد شد

ابزار جدید گوگل به نام گوگل فیت با هدف نظارت بر ضربان قلب و تعداد تنفس کاربر از طریق دوربین گوگل به زودی عرضه خواهد شد. این ابزار در صورت عرضه شدن تنها بر روی گوشی های پیکسل گوگل قابل استفاده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل فیت در تاریخ ۸ مارس بر روی گوشی های پیکسل عرضه خواهد شد. این ابزار قابلیت نظارت بر ضربان قلب و تنفس را از طریق دوربین برنامه Fit به کاربر عرضه می کند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

پیش از این گوگل در یک رویداد آنلاین ویژگی های جدیدی را مربوط به گوشی هوشمند پیکسل معرفی کرده بود. در ابزار گوگل فیت نیز بدون نیاز به هیچ حسگر پوشیدنی امکان اندازه گیری نبض و تنفس وجود خواهد داشت. البته اکنون این برنامه تنها بر روی گوشی های پیکسل قابل عرضه است.

کاربر برای استفاده از ردیاب تنفسی گوگل باید بالاتنه خود را به مدت ۳۰ ثانیه در مقابل دوربین گوشی نگه دارد. در این ویژگی کوچک قفسه سینه اندازه گیری و تعداد نفس های کاربر محاسبه می شود. هنوز مشخص نیست دقت این حرکات ردیاب چقدر است. اما به نظر می رسد برخی پوشیدنی ها مانند کلاه، ماسک و لباس تاثیر گذار خواهند بود. کاربران عادی برای استفاده از ویژگی جدید گوگل باید منتظر عرضه عمومی این فناوری باشند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا