اخبار داخلیدستاوردهاویژه

رونمایی موتور جستجوی بومی ذره‌بین که با گوگل کار میکند!

همراه اول موتور جستجوی بومی ذره‌بین zarebin.ir را به طور رسمی عرضه کرد. رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز پس از آن اعلام کرد با استفاده از این موتور جستجو می توان با لاگین کردن به آن و استفاده از سیستم Single Sign On استفاده از دیگر اپلیکیشن ها را نیز تسهیل کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رئیس مرکز ملی فضای مجازی با افتتاح موتور جستجوی اپراتور همراه اول اعلام کرد با استفاده از این موتور جستجوی بومی می‌توان بسیاری از نیاز های مردم را تامین کرد. به طوری که دیگر نیازی به استفاده از مرورگر های خارجی نباشد. در این مراسم که مربوط به افتتاح مرکز مانیتورینگ دیجیتال همراه اول بوده در مورد پیام رسان ها و اپلیکیشن های ایرانی نیز صحبت شده است.

فیروزآبادی در این مراسم گفته است: پروژه موتور جستجوی بومی هم اکنون مراحل نهایی خود را طی کرده و می‌تواند به عنوان یک اپلیکیشن مرورگر و موتور جستجو برای عموم مورد استفاده باشد. وی همچنین اعلام کرد بررسی اپلیکیشن های ایرانی در بخش پیام رسان ها و VODها و موتور های جستجو ادامه دارد و در آینده سرویس‌های بهتری نسبت به مشابه خارجی عرضه خواهد شد.

در حال حاضر افراد و کسب و کارها برای ورود به اپلیکیشن ها نیاز به استفاده از نام های کاربری و رمز عبور دارند. از طرفی پس از بکارگیری موتور جستجوی بومی ذره‌بین و افزایش کاربران می توان از اصطلاحی به نام Single Sign On استفاده کرد تا وارد فضای مجازی شد. با استقبال مردم از این مرورگر میتوان هماهنگی‌های لازم را در جهت ورود یکباره کاربر انجام داد. تا بدین ترتیب افراد در طول روز و در هنگام کار با اپلیکیشن های مختلف یکبار ورود کرده و همان سیستم ادامه داشته باشد. بدین ترتیب تبادلات بین دستگاهی نیز تسهیل خواهد شد.

بررسی تکنا : کارشناسان آژانس خبری تکنا با بررسی این موتور جستجو متوجه شدند که این سرویس، اطلاعات را از موتور جستجوی گوگل دریافت میکند و برچسب بومی، از جهت علمی و فنی مناسب برای موتور جستجوی ذره بین نیست.


شرکت در کمپین پیگیری خسارت توانیر به مردم

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. قبل از اینکه متن بررسی تکنا در پایین صفحه رو بخونم به راحتی با اولین سرچ تو این موتور جستجوی به اصطلاح بومی ، متوجه شدم که اطلاعات رو داره از گوگل میگیره. مردمو چی فرض میکنن واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا