سرگرمیشبکه‌های اجتماعینرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

یوتیوب اپلیکیشنی مخصوص کودکان منتشر می کند

یوتیوب در روز دوشنبه برنامه ای جدید مخصوص کودکان منتشر می کند. این برنامه که YouTube Kids نام دارد، سریال های تلوزیونی مخصوص کودکان به علاوه ویدیوهای که برای کودکان طراحی شده است را به نمایش می گذارد و به والدین اجازه می دهد که زمان مشخصی را برای بستن ویدیو مشخص کنند تا کودکان بیش از اندازه سرگرم این برنامه نشوند.

این برنامه در ابتدا برای سیستم عامل اندروید عرضه می شود و هنوز اطلاعاتی از عرضه ی آن برای دیگر سیستم عامل ها منتشر نشده است. همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید، منوی اصلی آن شامل برنامه های پربیننده و چهار آیکون موسیقی، فیلم و سریال، یادگیری و گشت و گذار می باشد. حتی برنامه های شبکه National Geographic که برای کودکان هم تهیه شده است، در بین آن ها دیده می شود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

YouTube_Kids_Screenshot.0

به گفته ی یوتیوب، آن ها درخواست های مکرری از والدین مبنی بر ارائه ی اپلیکیشنی جداگانه برای کودکان داشته اند و همین مسئله باعث شده تا این اپلیکیشن منتشر شود و در همین  راستا، در سالی که گذشت، برنامه های یوتیوب که مخصوص کودکان بوده حدود 200 درصد رشد داشته است. این برنامه که مخصوص کودکان زیر 13 سال منتشر می شود، طبق قانون محافظت از کودکان در آمریکا، باید اجازه ی والدین را مبنی بر دریافت دیتا از اینترنت برای کودکان بگیرد و والدین نقش مهمی در موفقیت این برنامه خواهند داشت.

هنوز مشخص نیست که یوتیوب از چه طریق ار این برنامه به دنبال سود آوری خود است که احتمال زیاد تبلیغات مخصوص به کودکان یکی از این موارد می شود. و همینطور به احتمال زیاد برنامه های دیگری هم از یوتیوب در آینده ی نزدیک شاهد خواهیم بود که به صورت اشتراک ماهیانه از کاربران مبلغی را دریافت می کنند. نظر شما در مورد سیاست های اخیر یوتیوب چیست؟

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا