دانشجویان دانشگاه ام آی تی پرینتر سه بعدی بستنی ساختند!

پیش از این پرینتر های سه بعدی دیگری ساخته شده بودند، که یکی از آنها پرینتر سه بعدی کیک یزدی بود! اما اخیرا دانشجویان دانشگاه ام آی تی به همه ی انواع پرینترهای سه بعدی قبلی رو دست زده اند! دانشجویان دانشگاه ام آی تی کایل هونسل، کریستین بانکر و دیوید دانگن کیم همه با […]

پیش از این پرینتر های سه بعدی دیگری ساخته شده بودند، که یکی از آنها پرینتر سه بعدی کیک یزدی بود! اما اخیرا دانشجویان دانشگاه ام آی تی به همه ی انواع پرینترهای سه بعدی قبلی رو دست زده اند!

دانشجویان دانشگاه ام آی تی کایل هونسل، کریستین بانکر و دیوید دانگن کیم همه با هم روی این اختراع کارد کرده اند که احتمالا بهترین پرینتر سه بعدی ساخته شده تا کنون است (البته قطعا بعد از پرینتر سلول های چشم). این ماشین دقیقا همان کاری را می کند که از اسمش انتظار می رود!

طرز کار این پرینتر راحت است، حداقل روی کاغذ. بستنی نیم بند روی صفحه ای، با شکل دلخواه پاشیده می شود، سپس به وسیله ی نیتروژن مایع منجمد می شود. لایه ی بعدی بستنی روی لایه اول پاشیده می شود، و به آرامی جسم سه بعدی را شکل می دهد.

دانشجویان می گویند ایده ی این کار از آنجا آمده که چیزی بسازند که توجه بچه ها را به سمت تکنولوژی جلب کند. ساختن پرینتری سه بعدی که شکل های مختلف بستنی می سازد شاید الهام بخش بچه ها باشد تا به دنبال تمایلات علمی خود بروند.

screen-shot-2014-07-16-at-8-28-29-pm-456x480

 

لینک کوتاه | منبع: slashgear

تبلیغات :

buy Neuralink