تازه های تکنولوژی

عمر باتری دو یا سه برابر به کمک نوآوری های اساتید استنفورد

محققین دانشگاه استنفورد یک باتری لیتیومی جدید ساخته اند که عمر باتری بیشتری را برای گجت های هوشمند به ارمغان می آورد. این تکنیک امکان قرار دادن لیتیوم متراکم‌تر و بهینه‌تر را در آنُد باتری (محلی که الکترون‌ها را تخلیه می‌کند) از طریق استفاده از محافظ کربنی نانوسکوپیک فراهم می‌کند. این محافظ کربنی مواد شیمیایی ناپایدار را که می‌توانند منجر به کاهش طول عمر دستگاه شوند، کنترل می‌کند.

استیون چو، معاون انرژی پیشین دولت ایالات متحده و یکی از برترین مقام های دانشگاه استنفورد، معتقد است که یک تلفن مجهز به این سلول‌های لیتیومی پیشرفته می‌تواند دو تا سه برابر باتری‌های کنونی دوام بیاورد و تولیدکنندگان خودرو نیز می‌توانند خودروهای الکتریکی ارزان‌قیمتی که ایمنی لازم را نیز داشته باشند تولید کرده و روانه بازار کنند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

تا تجاری شدن این فناوری راه زیادی باقی مانده و هنوز باید بسیاری از جزییات مهندسی روی این فناوری اعمال شود تابه تدریج به یک محصول تجاری تبدیل شود؛ اما به هر حال به نظر می‌رسد که نسل آتی دستگاه های هوشمند بدون نیاز به باتری‌های ضخیم بتوانند دو تا سه برابر باتری‌های لیتیومی مورد استفاده کنونی شارژدهی کنند.

لینک کوتاه | منبع : phonearena

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا